Gündem Haberleri

  Gül: "İntikamı çok büyük olacak”

  DHA
  19.10.2011 - 09:55 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Hakkari'nin Çukurca ilçesinde meydana gelen terör saldırısına ilişkin, “Şunu kimse unutmamalıdır ki; bize bu acıyı çektirenler, misliyle çekeceklerdir. Devletimizi bu saldırılarla sarstıklarını zannedenler, hizaya getireceklerini zannedenler, göreceklerdir ki bu saldırıların intikamı çok büyük olacaktır ve misliyle de alınacaktır” dedi.

  Cumhurbaşkanı Gül, İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen 27. İSEDAK Toplantısı öncesinde basın mensuplarına Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki terörist saldırıyla ilgili açıklamada bulundu.

  İŞTE CUMHURBAŞKANI GÜL'ÜN AÇIKLAMALARI / WEB TV

  Gül, dün ve bugün acılarının büyük olduğunu ifade ederek, hayatını kaybeden asker, polis ve vatandaşlara Allah'tan rahmet, ailelerine sabır ve başsağlığı dileğinde bulundu.

  Cumhurbaşkanı Gül, şunları kaydetti:

  “Şunu kimse unutmamalıdır ki; bize bu acıyı çektirenler, misliyle çekeceklerdir. Devletimizi bu saldırılarla sarstıklarını zannedenler, hizaya getireceklerini zannedenler, göreceklerdir ki bu saldırıların intikamı çok büyük olacaktır ve misliyle de alınacaktır. Türk Devleti'ne savaş açarak bir yere varılamayacağını, eninde sonunda göreceklerdir. Onlara yataklık edenler de bunlara bu şekilde at koşturmasına fırsat verenler de muhakkak ki derslerini çıkarmaları gerekir. Onlar da neticelere katlanmaları gerekir. Bütün dünya şunu bilmelidir ki Türkiye azimli, kararlı bir şekilde bu terörle sonuna kadar mücadele edecektir ve bu terör karşısında hiçbir şekilde sarsılmayacaktır ve sonuna kadar da bu işi bitirmek için elinden gelen her şeyi yapacaktır. Ben bir kez daha bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.”

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, komutanların bölgeye intikal ettiklerini de belirtti.

  Bu mücadelenin uzun soluklu bir mücadele olduğunu herkesin bildiğini ifade eden Gül, “Dünyanın başka tarafında da böyle olmuştur. Bu konudaki kararlılığımız kesindir. Türkiye'deki demokratik gelişmeleri eğer 'terör neticesinde elde ediyoruz' zehabına kapılanlar varsa şunu bilmelidirler ki büyük bir tarihi yanılgı içindedirler. Kendi halkımızı kucaklamak, kendi halkımıza şefkat göstermek, kendi halkımızın hak ve hukukunu korumak başka bir şeydir ama teröre karşı asla taviz vermeden mücadele etmek de bizim hem devlet hem de milletin kararıdır. Bir kez daha bütün şehitlerimize rahmet diliyorum, milletimizin başı sağ olsun” diye konuştu.

  CUMHURBAŞKANI 5 GÜN ÖNCE ÇUKURCA'DAYDI

  Cumhurbaşkanı Gül, 14 Ekim'de Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Bekir Kalyoncu ve 2. Ordu Komutanı Orgeneral Servet Yörük ile birlikte çıktığı Van, Hakkari, Şırnak ve Siirt illerini kapsayan gezinin ikinci gününde sınırdaki askeri üs bölgelerini ziyaret etmişti.

  Cumhurbaşkanı Gül, hain saldırının gerçekleştiği Çukurca'dan Şırnak üs bölgesine geçmişti.

  CUMHURBAŞKANI GÜL'ÜN SINIR ZİYARETİNDEN KARELER

  ÇİÇEK: “BAĞRIMIZA TAŞ BASACAĞIZ”

  TBMM Başkanı Cemil Çiçek Yeni anayasa çalışmalarını yürütecek olan  uzlaşma komisyonun ilk toplantısı açış konuşmasında 24 askerin şehit olduğu hain saldırı hakkında açıklama yaptı.

  Çiçek şöyle konuştu:

  Yaşadığımız üzücü olaylar yeni anayasa sevincimizi gölgeledi. Bu olaylar ne kadar yürek yakarsa yaksın girdiğimiz bu yoldan vazgeçmeyeceğiz.

  Acılarımız ne kadar büyük olursa olsun bağrımıza taş basacağız. Gelişen şartlar çalışmalarımız ne kadar zorlaştırırsa zorlaştırırsın hukuk ve demokrasi sınırları içinde kalarak üzerimize düşeni yapmaya çalışacağız.

  Bir taraftan bu olayları telin ettiğimizi ifade edeceğiz. Diğer yandan da yeni anayasayı toplumumuza kazandırmak gayretinin içinde olacağız.

  İŞTE ÇUKURCA'DAKİ ÇATIŞMA ANLARI / WEB TV

   

  ÇATIŞMANIN YAŞANDIĞI O BÖLGE / WEB TV 

  HERONLAR TESPİT ETTİ KOBRALAR VURDU / WEB TV 

  İŞTE SALDIRIYA UĞRAYAN TUGAY / WEB TV

     

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı