GeriGündem Gül için Munzur Çayı'nda bomba araması yapıldı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  12
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gül için Munzur Çayı'nda bomba araması yapıldı

Gül için Munzur Çayı'nda bomba araması yapıldı
refid:12863591 ilişkili resim dosyası

CUMHURBAŞKANI Abdullah Gül'ün bugün Tunceli'ye yapacağı gezi öncesi güvenlik birimleri alarma geçti. Cumhurbaşkanı’nın geçeceği bütün güzergahları kontrol altında tutan güvenlik güçleri, köprü ve menfez altlarında bomba araması yaptı.

BOMBA ARAMASI BÖYLE YAPILDI - FOTO GALERİ

Cumhurbaşkanı Gül'ün ziyaret saati yaklaşırken Tunceli'deki güvenlik önlemleri en üst düzeye çıkarıldı. Cumhurbaşkanı Gül'ün ziyarette kullanacağı güzergah üzerinde bulunan Mameki Köprüsü altında Munzur çayında bomba araması yapıldı. Elazığ Emniyet müdürlüğü Sualtı Grup Amirliği’ne bağlı su altı dalgıçları sabahın erken saatlerinde, ellerinde bomba arama detektörleri ile önce Mameki Köprüsü'nün altını aradı. Daha sonra Munzur Çayı'nın derinliklerine kadar inerek bomba ve patlayıcı araması yaptı. Yağmur nedeniyle bulanık olan ve su seviyesi yükselen Munzur Çayı'nda, zor koşullar altında çalışmalarını sürdüren dalgıçların bomba arama çalışması yaklaşık 1 saat sürdü.
Bu arada Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Tunceli Belediyesi'ne yapacağı ziyaret öncesi kent merkezi ve belediye yakınlarında sıkı güvenlik önlemleri alındı. Cumhurbaşkanı Gül'ün geçeciği güzergahlara polis yerleştirilirken, belediyeye açılan cadde ve sokaklar bariyerlerle trafiğe kapatıldı.

‘ANA' UÇAĞI İLE ELAZIĞ'A, HELİKOPTERLE TUNCELİ'YE

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ‘Ana' isimli uçağı ile saat 09.25'te Ankara'dan Elazığ'a hareket etti. Gül'ü Elazığ'dan helikopterle Tunceli'ye geçecek.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle