Gündem Haberleri

  Gül: "Hepsi tek tek toplanır"

  A.A
  01.12.2009 - 17:53 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, terör örgütü PKK'nın bazı kentlerdeki eylemleriyle ilgili, “Kanunsuz şeylere kimse boyun eğmez. Onların hepsi tek tek toplanır” dedi.

  Cumhurbaşkanı Gül, Ürdün ziyaretini izleyen gazetecilerle, konakladığı  Four Seasons Oteli'nde sohbet toplantısı düzenledi.

  Terör örgütü PKK'nın bazı şehirlerdeki bireysel eylemlerinin hatırlatılması üzerine, şunları söyledi:

  “Kanunsuz şeylere ne devlet, ne de hiç kimse boyun eğmez. Bunların hepsi  tek tek toplanır. Böyle sen büyük şehirlerde geleceksin araba yakacaksın, karakol  taşlayacaksın... Çocuklar alet edildiği için de o, polisin insafından. Yoksa çok  daha farklı davranabilirler ama bu demek değil ki herkes yaptığıyla kalıyor.  Arkadan onların hepsi toparlanıyor, tek tek bulunuyor, hepsi mahkemelere  çıkartılıyor.”

  Cumhurbaşkanı Gül, “demokratik açılım” sürecine ilişkin “Habur'da  yaşananların ve son eylemlerin süreci zehirleyip zehirlemeyeceğine ve bunların  beklenen şeyler olup olmadığına” ilişkin soruyu şöyle yanıtladı:

  “Zor işler bunlar tabii ki. Şu bir gerçek ki bu bölgede böyle bir terör  örgütüne artık yer yok. Herkesin bunu görmesi lazım. Terör sıfırlanır diye bir  şey yok. Bu, dünyanın her tarafında var. Burada da olur. Terörle beraber  yaşanıyor, bunu herkes biliyor ama böyle bir terör örgütü bu coğrafyada kalamaz.  Ne Irak, ne Irak'ın kuzeyindeki Kürt yönetimi, ne de onlar bunun yükünü  çekebilir, ne de dünya bu işi eskisi gibi tolore eder. Artık edemez. Ortada  fırsatlar var. O fırsatları kullanılabilir hale getirmek lazım. Elinde silahı  olan gelecek, bu işten vazgeçecek. İçeride bu tip anarşistvari şeyler olabilir.  Güvenlik güçleri bunların hepsinin üstünden gelebilir.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı