Gündem Haberleri

  Gül’e 1 yılda 60 bin elektronik posta

  Uğur ERGAN yazıyor
  09.08.2009 - 16:58 | Son Güncelleme:

  Dünyada elektronik medyanın yükselişini gören ve bu doğrultuda Cumhurbaşkanlığı internet sitesinin yenilenmesi talimatını veren Cumhurbaşkanı Gül, bir yıl içinde kendisine ulaşan 60 bin elektronik postada yer alan taleplerden bazılarıyla bizzat kendisi ilgilendi, bazılarını da ilgili kurum ve kuruluşlara gönderdi.

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e, son bir yıl içinde çoğunluğu vatandaşlardan olmak üzere 60 bin elektronik postanın ulaştığı öğrenildi. Gül, Cumhurbaşkanlığı internet sitesindeki “Cumhurbaşkanına ulaşın” modülü üzerinden gelen taleplerin bazılarıyla bizzat kendisi ilgilenirken, bazılarını da danışmanlarına aktardı.

  Elektronik postalar işleme alınarak gereği yapılmak üzere ilgili kamu veya özel kuruluşlara ulaştırıldı.

  BİR YILDA 200 MİLYON TIK

  Cumhurbaşkanı Gül’ün talimatıyla Temmuz 2008’de yenilenen Cumhurbaşkanlığı’nın internet sitesi bir yıl içinde toplam 200 milyon kez tıklandı. Günde ortalama 700 bin civarında tıklanan Köşk sitesi, Atatürk ile ilgili tarihi değerdeki videolar ile bazı önemli haberlerin yayımlandığının duyurulduğu günlerde 7 milyonluk tıklanmaya ulaştı.

  BİR YILIN DÖKÜMÜ

  Cumhurbaşkanlığının internet sitesinde son bir yılda 650 haber, 24 bin fotoğraf, 400 video görüntüsu ile Gül’ün 950 basın açıklaması, 240 konuşması, 30 mülakatı, 35 yurtiçi faaliyeti, 43 yurtdışı faaliyeti ile 51 konuk ve diğer faaliyetler yayımlandı. Ayrıca “First Lady” Hayrünnisa Gül’ün de 10 yurt içi faaliyeti, 22 yurtdışı faaliyeti ile 43 konuk ve diğer faaliyetleri yayımlanırken, 3 mülakatı ve himaye ettiği projeler de sitede yer aldı.

  ATATÜRK ÖZEL BÖLÜMÜ

  Sitedeki  “Atatürk Özel bölümü”nde, arşivlerde gizli kalmış “Türkiye’nin Kalbi Ankara” ve “Atatürk’ün Amerikalılara Hitabı” gibi video görüntüleri kamuoyu ile ilk defa paylaşıldı. Ayrıca Atatürk'ün dost sohbetlerinde, günler süren tren yolculuklarında, dönemin aydınları, siyasetçileri ve bilim adamlarıyla ülke meselelerini tartıştığı Çankaya sofralarında dinlediği şarkı ve türküler den oluşan derlemeler "Atatürk Özel" bölümünde yayıma açıldı.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı