Gündem Haberleri

  Gül’den Koşaner’e sürpriz davet

  Uğur ERGAN/ANKARA
  26.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Genelkurmay Başkanlığı’nın, yapılmasına saatler kala sürpriz bir şekilde iptal ettiği Ege’deki Denizkurdu-2011 ve Efes-2011 müşterek fiili atış tatbikatlarıyla ilgili dün akşam saatlerinde ilginç bir gelişme oldu.

  Başkent kulislerinde, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Tayyip Erdoğan’ın seçkin gözlemci gününe katılmayacaklarını bildirip askerin buna tepki olarak tatbikatları erken bitirdiği konuşulurken, Gül haftalık olağan görüşme günü ve önceden açıklanan programında yer almamasına rağmen Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner’i Çankaya Köşkü’ne davet ederek 50 dakika görüştü. Genelkurmay konuyla ilgili ayrıntılı bir açıklama yapmayınca, başkent kulislerinde dün de farklı senaryolar konuşuldu. Askerlerin, TSK’ya karşı önümüzdeki günlerde yeni bir operasyon dalgası başlayacağına dair duyum aldıkları, bu nedenle tatbikatın son gününü tepki olarak iptal ettikleri ileri sürüldü.

  'AÇIKLAMAYI BEN YAPMAM, GENELKURMAY YAPAR'

  Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, bugün gazetecilerin tatbikatların neden iptal edildiğiyle ilgili sorularına ''Açıklamayı ben yapmam, Genelkurmay yapar. Merakınızı Genelkurmay'a yönlendirin'' cevabını verdi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı