Gündem Haberleri

  Gül: Artık ipler bizim elimize geçti

  Turan YILMAZ / ANKARA
  26.04.2004 - 01:42 | Son Güncelleme:

  Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Kıbrıs’ta Türkleri ‘Evet’ Rumların ise ‘Hayır’ dediği referandumun sonucu için ‘İpler bizim elimize geçti’ yorumunu yaptı.

  Gül, dün Ankara’da toplanan AKP il başkanlarına referandum değerlendirmelerini aktardı. Gül, basına kapalı toplantıda ‘Şimdiye kadar Kıbrıs konusu hep önümüze getiriliyordu, ancak bundan sonra daha rahat edeceğiz. İpler artık bizim elimize geçti’ dedi. Gül, referanduma ‘Hayır’ diyerek Türklerin uzattığı barış ve dostluk elini boşlukta bırakan Rumlar için de ‘Ululararası toplantılarda Kıbrıs konusu gündeme geldiğinde hep bize yaramaz çocuk derlerdi. Uzlaşmaz taraf derlerdi, ama şimdi bu referandumun sonucunda kimin yaramaz çocuk olduğu, kimin uzlaşma istemediği ortaya çıktı’ diye konuştu.

  ‘Şimdi dışarıdaki toplantılarda bizim elimiz güçlenmiş oldu. Artık biz rahat konuma geldik’ diyen Gül, AB’nin de gerekli sonucu çıkarıp ona göre hareket etmesi gerektiğini vurgulayarak, artık Türkiye AB ilişkilerini de farklı boyuta taşındığını kaydetti. ‘AB artık bize şaşı bakamaz’ diyen Gül, AB’nin üyelik sürecine ilişkin Türkiye’nin önüne Kıbrıs sorununu çıkaramayacağı mesajını verdi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı