GeriGündem Gül, adaylığını ilan ediyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gül, adaylığını ilan ediyor

FP, önümüzdeki hafta yol ayırımına geliyor. Kayseri Milletvekili Abdullah Gül, önümüzdeki hafta, yasaklı lider Necmettin Erbakan'a rağmen yenilikçi kanat adına adaylığını ilan ediyor. Erbakan ise bugün Umre'den dönüp, ayağının tozuyla kongre kulisine dalmaya hazırlanıyor.

FP tabanında büyük desteğe sahip Tayyip Erdoğan'ın desteğini arkasına alan Gül, ilk çıkışını bu haftasonu yaparak, ‘‘yenilikçi’’ hedeflerini açıklayacak. Bu haftayı milletvekilleri ile durum değerlendirmesi yaparak geçiren Gül, bu haftasonu ayrıca yenilikçi kanadın diğer iki adayı Grup Başkanvekilleri Bülent Arınç ve Abdüllatif Şener ile bir araya gelecek, ardından da önümüzdeki hafta adaylığını ilan edecek. FP kulislerinde, yenilikçi kanadın Gül'ün etrafında toplanacağı konuşuluyor.

FP'nin ağır topu Oğuzhan Asiltürk ise gelenekçi kanat adına kongre kulislerine ağırlığını koyuyor. Şu anda Genel Başkan Recai Kutan'ın adaylığına destek veren Asiltürk'ün, Umre'den bugün dönecek olan Erbakan'ı da devreye sokacağı ve milletvekilleri ile örgüt yöneticilerini Balgat'taki konutunda Erbakan ile bir araya getireceği bildirildi. Erbakan'ın, alfabetik sıraya göre gerçekleştireceği ve uzun sohbetler şeklinde geçmesi planlanan bu görüşmelerinde, FP'nin 14 Mayıs kongresine ilişkin düşüncelerini dile getireceği ve kimin adaylığından yana olduğunun ‘‘işaretini’’ vereceği belirtiliyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle