Gündem Haberleri

  Green Card başvuru sonuçları açıklandı

  Hürriyet Haber
  03.05.2017 - 07:48 | Son Güncelleme:

  Green Card başvuru sonuçları merakla bekleniyor. Resmi siteden yapılan duyurunun ardından Green Card başvuru sonuçları resmi olarak açıklandı. Peki sonuçlar nasıl sorgulanacak? İşte Green Card başvuru sonuçlarını sorgulayabileceğiniz adres

  Green Card başvuru sonuçları dün akşam saatlerinde açıklandı. Bir çok vatandaşın yaklaşık 5 ay önce yaptığı başvuruların sonuçları merakla bekleniyordu. Peki Green Card başvuru sonuçları nasıl öğrenilir? İşte Green Card başvuru sonuçlarını öğrenebileceğiniz resmi adres

  Birçok vatandaş yaklaşık 5 ay önce yaptığı 2017 Green Card başvuru sonuçlarının açıklanmasını bekliyordu. Green Card başvuru sonuçları bugün açıklandı. Green Card başvuru sonucuna nasıl bakılacağını merak eden binlerce vatandaş araştırmalarına devam ediyor. Green Card başvuru sonucuna haberimizin içinden ulaşabilirsiniz.

  2017 Green Card başvuru sonuçlarına https://www.dvlottery.state.gov/ adresinden ulaşmak mümkün. Fakat sitede oluşan yoğunluk nedeniyle sorgulama ekranında gecikmeler yaşanabiliyor.

  Green Card başvuru sonuçları açıklandı

  Başvurular için tıkladığınız sitenin en altında “Check Status” bulunmaktadır. O linke tıkladıktan sonra yeni bir sayfa açılacaktır.

  Green Card başvuru sonuçları açıklandı

  Çıkan sayfada “uyarı” bulunmaktadır. Uyarı ise sonraki sayfa için “onay numarası, soyadı ve doğum tarihi”nin eksisiz bir şekilde doldurulmasını istemektedir. Continue linkine basıldıktan sonra yeni bir link açılacaktır.

  Green Card başvuru sonuçları açıklandı

  Açılan sayfada 4 bölüm bulunmaktadır. Confirmation Number (Onay numarası), Last / Family Name ( Sadece soyad), Year of Birth (doğum tarihi), Authentication (Doğrulama kodu). Önemli not 2: Soyad bölümünüde “Türkçe karakterler” kullanılmamalıdır.

  Green Card başvuru sonuçları açıklandı

  İstenilen bilgiler eksiksiz bir şekilde doldurulduğunda sonuç sayfası çıkacaktır. Sonuç sayfasında “Has not been selected” (seçilmedi) çıkarsa başvuru sonucunuz olumsuz olarak görülmüştür.

  Green Card başvuru sonuçları açıklandı

  Şayet bilgiler eksiksiz bir şekilde doldurulduğu taktirde “Session timed out” (zaman aşımına uğrama) çıkıyorsa 2 durumdan birisi gerçekleşmiştir: Bilgileri “5 dakika” içinde doldurulmamıştır ya da sitede yoğunluk söz konusudur. Bilgileri tekrardan 5 dakika için doldurmanız gerekmektedir.

  Green Card başvuru sonuçları açıklandı

  Bilgileri hızlı bir şekilde girdikten sonra sonuç sayfası açılınca, “barkodlu bir sayfa içerisinde” ad ve soyad yazılıyorsa, başvuru “olumlu” olarak sonuçlanmıştır.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı