GeriGündem Gözyaşlarıyla
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gözyaşlarıyla

Gözyaşlarıyla
refid:14574377 ilişkili resim dosyası

Karser tedavisi gördüğü ABD’de yaşamını yitiren Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Özdemir Özok, gözyaşları, kırmızı karanfiller ve alkışlarla son yolculuğuna uğurlandı.

YARGITAY VE DANIŞTAY BAŞKANLARI TÖRENDE AĞLADI / Foto Galeri

ÖZOK'UN CENAZE NAMAZINA BAYKAL VE HAŞİM KILIÇ DA KATILDI / Foto Galeri

Hükümeti temsilen Adalet Bakanı Sadullah Ergin ve Devlet Bakanı Hayati Yazıcı’nın katıldığı TBB’deki törende, Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker ve Danıştay Başkanı Mustafa Birden gözyaşlarını tutamadı. Özok’un avukat kızı Ayça Özok Ener’in, “Canım babam” diye başladığı ve, “Birleştirici olmamızı isterdi. Birleştirici olalım, rica ediyorum, buna dikkat edelim” sözleriyle bitirdiği konuşması herkesi duygulandırdı. Ener, babasının laik, demokratik Türkiye’nin en büyük ve yılmaz savunucularından biri olduğunu belirtti. Ener, “Canım babam senin için en zor görevi ifa etmek için toplandık. Laik, demokrat ve aydın kişiliğinden herkes memnuniyetle söz ediyor. Mirasına sahip çıkacağız” dedi. Konuşması sırasında gözyaşlarını tutamayan TBB Başkan Yardımcısı Avukat Berra Besler de, “O bir pehlivandı. Canım Başkanım gür sesini çok özleyeceğiz” dedi. Özok’un naaşı, cenaze namazı için Kocatepe Camisi’ne götürüldü. Buradaki törene CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç da katıldı. Yanyana saf tutan Baykal ve Kılıç, cenaze namazına kadar sohbet etti. Törene MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve 9’uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel de katıldı.

Gözyaşlarıyla


Kimler katıldı

TBB’deki cenaze törenine Özdemir Özok’un eşi Neşe Özok, kızları Ayşe Özok ve Ayça Özok Ener başta olmak üzere şu isimler katıldı: MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, DP Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, DSP Genel Başkanı Masum Türker, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya, CHP Grup Başkanvekili Hakkı Suha Okay, CHP Genel Sekreteri Önder Sav, CHP Genel Sayman Mustafa Özyürek, HSYK üyeleri, eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Yekta Güngör Özden, Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, YARSAV Başkanı Emine Ülker Tarhan, Ankara Barosu Başkanı Vedat Ahsen Coşar, DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi, Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık ile çok sayıda milletvekili, baro başkanı ve avukatlar.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle