Gündem Haberleri

  Gözyaşları dinmiyor

  Burcu TANER / DHA
  02.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Cezaevindeki ağır kanser hastası babası için mücadele eden Gönül Barut’un gözyaşları dinmiyor. Cumhurbaşkanı Gül’ün ‘vedalaşma hakkı’ talimatına rağmen sonuç alınamadı. Üstelik tutuklu Muhlis Barut’un durumu daha da ağırlaştı. Genç kızın tek isteği babasının son saatlerini evlerinde geçirebilmesi..

  İZMİR’deki ailesinin son gün ve saatlerini evinde geçirmesi için gözyaşı döktüğü, ilgili makamlardan destek istediği ve en son olarak Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün talimatıyla ‘Vedalaşma hakkı’ umutlarının arttığı Muhlis Barut’un durumu ağırlaştı. Kanser hastası olan, 16 yıl 8 aylık hapis cezası Yargıtay aşamasında bulunan, Nisan ayında doktorların 6 aylık ömrü kaldığını raporladığı Muhlis Barut, dün saat 03.00 civarında İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Refakatçi olarak babasının yanına giden Gönül Barut, şöyle dedi: “Babamın durumu çok ağır. Anladığım kadarıyla çok az zamanı kaldı. Biz sadece vedalaşmak istedik. Umudum tükenmek üzere. Babamın suçunu kabul ediyorum. Ama ölüm döşeğindeki bir insan ne kadar tehlikeli olabilir? Neden ‘Vedalaşma hakkı’ tanınmaz? Bir taraftan ambulans bulmaya çalışırken sabah babamın fenalaştığı haberiyle karşılaştım. İstanbul’da tek başıma uğraşıyorum. Çok üzgünüm, başaramayacağım için, babamın son saatlerini evde geçirmesini başaramayacağım için çok korkuyorum. Lütfen sesimizi duysunlar.”
  Muhlis Barut 8 Ekim 2010’da İzmir Bayraklı’da yeşil kartının iptal edilmesi üzerine toplum sağlığı merkezini tüfekle basıp ateş etmekten 16 yıl 8 ay hapis cezasına mahkûm edilmişti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı