GeriGündem Göztepe Kavşağı evlere şenlik
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Göztepe Kavşağı evlere şenlik

E-5 üzerinde yapımı iki yıldır süren Göztepe Kavşağı'nda trafik, tam anlamıyla arapsaçı. Araçlar, yayalar ve şeritler birbirine girmiş durumda. Kavşakta tek bir yönlendirme tabelası dahi yok.

OKUYUCULAR Hürriyet İstanbul'u telefon yağmuruna tuttu ve Büyükşehir Belediyesi'nin E-5'te yaptığı Göztepe Kavşağı'nı genişletme çalışmasından şikayetçi oldu. Birçoğu esnaf olan şikayetçiler ‘‘Kavşakta hergün birkaç kaza meydana geliyor. Ankara ve İstanbul istikametlerine dönüşü bulmak için özellikle gece karanlıkta medyum olmak gerekiyor. Dönüşten önce yolun ortasındaki beton ayrıma işaret konmadığı için arabalar sürekli çarpıyor. Sonunda kendi çabamızla tabela koyduk ama yetmiyor’’ diyordu.

Yerinde inceleme

Göztepe Kavşağı'nda yaşananları gündüz ve gece kabusu diye ayırmak gerekiyor. Kavşağa ilk gittiğimizde saat 23.45 sularıydı. Ankara yönünden gelerek kavşağa girdiğimizde kör karanlıkta yan taraftaki şeritten bulunduğumuz şerite geçen üç araçla burun buruna geldik. İlk tehlikeyi atlattıktan sonra, Soyak Sitesi önünden dönerek kavşağa yeniden girdik. Amacımız tekrar Ankara istikametine girmek. Bunu gerçekleştirmeye çalışırken yolun tam ortasına yapıldığı halde hiçbir tabela konmayan beton bir ayrımı kılpayı sıyırdık. Böylece hergün araçların nereye bindirdiğini de öğrendik. Ankara yönüne dönerken de durum değişmedi. Şeritler arasına geçişi engelleyici hiçbir bariyer yapılmadığı için yanlanmasına geçişler çoktu.

Bir de gündüz

Kavşağa ikinci kez saat 08.35’te gittik. Kavşağa yayaların geçişi için yapılan iki üst geçitten birinin altında bekliyoruz. Manzara muhteşem! Şeritten şerite geçen araçlar, elini kolunu sallayarak karşıdan karşıya geçen yayalar birbirine girmiş durumda. Geceden tek farkı aydınlık ve kalabalık olması. Kavşağı sık kullanmadığı belli olan birçok araç tereddüt ederek ilerliyor. Kavşağı iyi tanıyanlar ise, cesaretle hiç sorun yok gibi hareket ediyor. Göztepe yönünden gelenler Çamlıca'dan gelenlerle, Çamlıca'dan inenler ise, İstanbul-Ankara yönünden gelenlerle burun buruna geliyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle