Gündem Haberleri

  Gözlerinin sesini duyabiliyor

  Birce BORA / LONDRA
  28.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İngiltere’nin Lancashire kentinde yaşayan 47 yaşındaki 3 çocuk annesi Julie Redfern, çok nadir rastlanan bir hastalık nedeniyle "süper duyma" problemi yaşıyor.

  Vücudundan gelen sesleri sanki bir stereskopla dinliyormuşçasına net olarak duyabilen kadın, kafasının içindeki sese tahammül edemediği için elma yiyemiyor, çalan telefonların gözlerini titreştirdiğini duyduğu iddiasıyla bir resepsiyonist olarak işini de yapamıyor.
   
  Yüksek kanal çatlaması sendromu nedeniyle kırkıncı doğum gününden beri bu problemle yaşayan Redfern, sorunu ilk olarak Tetris oynarken fark ettiğini söylüyor.
   
  Redfern, "Tetriste inen blokları takip ederken garip bir ses duymaya başladım. Biraz dikkatimi verince sesin gözlerimden geldiğini fark ettim" dedi.
   
  Doktorlar İç Kulak Kanalı Çatlaması Sendromu’ndan muzdarip olduğunu söyledikleri Redfern’in kulaklarındaki kemiklerin  zamanla aşındığını ve seslere aşırı duyarlı hale geldiğini belirtiyor.
   
  Redfern bir kaç ay önce 5 saatlik bir operasyon geçirerek kulaklarından birindeki kemik dokularına dolgu yaptırmış. Sağırlıkla da sonuçlanabilecek operasyon sayesinde tek kulağının görece normal duyma düzeyine gerilediğini söyleyen kadın, kısa zamanda öteki kulağından da ameliyat olmayı planlıyor.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı