Gündem Haberleri

  Gözleri görmeyen kızın hikayesi herkesi ağlattı

  Hürriyet Haber
  17.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Star TV'de başlayan "Bir Dilek Tut" yarışmasında gözleri görmeyen 27 yaşındaki Mutlu'nun dramı, jüri üyelerini gözyaşlarına boğdu.

  Gözleri görmeyen kızın hikayesi herkesi ağlattı
  "Bir Dilek Tut"un sunucusu Gül Saygı, yarışmacıların hayat hikayelerini dinlerken zor anlar yaşadı.

  Star TV'ye transfer olan yarışma programı "Bir Dilek Tut", Cenk Eren ve Gül Saygı'nın sunumuyla önceki akşam ekrana geldi. Emrah, Yeşim Salkım ve Şenay Düdek'in jüri üyeliğini üstlendiği yarışmanın ilk bölümünde Düdek, program başlamadan hemen önce yerine oturmaya giderken sahneden düşerek talihsiz bir kaza geçirdi. Bir Dilek Tut'un konuk jüri üyesi ise Seda Sayan'dı. Yıllardır hayalini kurdukları bir dileklerini gerçekleştirebilmek ve ünlüler dünyasına adım atmak için mücadele eden yarışmacılara Demet Sağıroğlu, Semiha Yankı, Meyra, Yeliz, Zeynep, Emirkan, Ferhat Güzel, Altay, Harun Kolçak ve Gökhan Sezen koçluk etti. 10 yarışmacı arasından en az oyu alarak elenen finalist Mehmet Beşkardeş oldu. Yarışmacıların hayat hikayeleri ise jüri üyelerine duygusal anlar yaşattı.

  Şenay Düdek'i ziyaret ettiler
  Gözleri görmeyen kızın hikayesi herkesi ağlattı
  Jüri üyesi olduğu "Bir Dilek Tut" programında canlı yayına çıkarken 3 metre yükseklikteki sahneden düşen Posta Gazetesi yazarı ve televizyoncu Şenay Düdek dün ameliyata alındı. Önceki akşam Şişli'deki Florance Nightingale Hastahanesi'ne kaldırılan Düdek'in sol omuz ve birinci omur kırığı tespit edilmişti. Hastahanenin Ortopedi ve Travmatoloji Bölüm Başkanı Prof Dr. Azmi Hamzaoğlu tarafından dün ameliyata alınan Düdek, bir gece yoğun bakımda dinlendirildikten sonra odasına çıkarılacak.

  Özellikle 27 yaşında gözleri görmeyen Mutlu'nun hikayesi stüdyoda bulunan herkesi gözyaşlarına boğdu. Üvey annesi tarafından şiddet gördüğünü, üç aylık evliyken kocasının eşyalarını alarak evi terk ettiğini belirten Mutlu, doğuştan gözleri görmediğini ve sokakta şarkı söyleyerek para kazandığını anlattı. Gözlerini tedavi etmek ve evsahibi olmak için yarışmaya katıldığını belirten genç kız, yarışmada en çok oyu alarak dokunulmazlık hakkı kazandı.

  Yarışmaya göz ameliyatı olabilmek ve bir ev almak için girdiğini belirten 27 yaşındaki gözleri görmeyen Mutlu'nun koçluğunu Altay yapıyor. Altay, Mutlu'nun hikayesini dinlerken çok etkilendiğini belirterek, "Elimden gelen neyse Mutlu için yapacağım" dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı