Gündem Haberleri

  Gözaltına alınıp bırakıldılar

  Mustafa ÖZDABAK / DHA
  15.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İstanbul Tarlabaşı’nda bölücü örgüt yandaşlarının ev, işyeri ve otomobillere taş ve molotofkokteyli atmalarına, tabanca doğrultarak tepki gösteren çevre sakinlerinden S.Ü., T.G, ve S.Z.,’nin, kendilerini ve çevreyi korumak amacıyla ateş ettikleri ortaya çıktı.

  Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Terörle Mücadele Şubesi Ekipleri, elinde tabanca ile görüntülenen üç kişiyi, olaydan hemen sonra gözaltına aldılar. Yapılan soruşturma sonrası, T.G ve S.Z., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Kaçak elektrik kullanmaktan hakkında arama kararı bulunan S.Ü. ise Beyoğlu Cumhuriyet Savcılığı´na sevkedildi, ancak o da serbest bırakıldı. S.Ü´nün bir yakını, “Niye biz deşifre edildik. Niye yüzlerimiz gösterildi. Bir mahalle niye hedef ediliyor? Teröristlerin yüzleri kapalı bizim yüzlerimiz niye açık veriliyor’’ dedi.

  Tabancalar kurusıkı

  Bu arada S.Ü., T.G, ve S.Z.,’nin kullandığı tabancalar kurusıkı çıktı. Kriminal laboratuvarda incelenen Browning ve Voltran Kontak markalı tabancaların kurusıkı olduğu belirlendi. Üçüncü tabancanın ne olduğu ise anlaşılamadı. Polise göre, ya üçüncü tabanca bulunamadı, ya da bir tabancayı iki kişi ortak kullandı. Olaylarda yaralandığı ileri sürülen Şevket Arslan´ın da kendi imkanları ile Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi´ne gittiği belirlendi. Şevket Arslan ile olaylara karıştığı öne sürülen Nuredin Doğan tutuklandı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı