Gündem Haberleri

  Gözaltına alınan TKP'liler serbest bırakıldı

  A.A
  30.01.2006 - 11:15 | Son Güncelleme:

  Ordu'da izinsiz basın açıklaması yapmak isterken polisin müdahale ettiği ve vatandaşların tepkisi üzerine güvenlik güçlerince önce parti il binasına sokulan daha sonra otobüsle binadan uzaklaştırılan TKP'liler ifadelerine başvurulduktan sonra serbest bırakıldı.

  Parti il binasından çıkarıldıktan sonra 2 otobüsle olay yerinden uzaklaştırılan partililer, tedbir amacıyla Perşembe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Burada ifadelerine başvurulan 73 kişi, daha sonra serbest bırakıldı.

  Bu arada, söz konusu grupta bulunan ve Ordu'ya diğer illerden geldikleri belirlenen kişilerin, polis nezaretinde il dışına çıkarıldığı bildirildi.

  Parti binası önünde dün izinsiz basın açıklaması yapmak isteyince grupla polis arasında kısa süreli arbede yaşanmış, vatandaşların tepkisi üzerine parti binasına sokulan TKP'li grup, binanın etrafına olaya tepki gösteren vatandaşlar birikince, can güvenlikleri olmadığı gerekçesiyle uzun süre dışarı çıkmamıştı.

  Uzun bekleyiş sırasında olaya tepki gösteren vatandaşların zaman zaman taşlı saldırıda bulunması üzerine, güvenlik güçleri önce panzerle su sıkarak çevrede bulunanları dağıtmış, daha sonra binadakileri 2 otobüsle olay yerinden uzaklaştırmıştı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı