GeriGündem Göz tembelliği zamanında belirlenecek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Göz tembelliği zamanında belirlenecek

ANAOKULLARI ve ilkokullarda göz tembelliği hastalığının zamanında belirlenerek önlenmesini sağlamak amacıyla yola çıkan İzmir’deki Kaşkaloğlu Göz Hastanesi ile Lions 118R işbirliği yapıyor.

Edremit’ten Alanya’ya kadar olan bölgeyi kapsayan çalışmada; anaokulları ve ilkokullara yönelik yapılacak taramayla öğrencilerdeki görme bozuklukları saptanacak. Projede 56 Lions Kulübü’nün aktif olarak görev alacağını söyleyen Lions 118 R Genel Yönetmeni Altan Tarhan, bu etkinliğin uzun vadeli bir proje olacağını belirtti. Çocuklardaki göz tembelliği rahatsızlığının, eğitim hayatını olumsuz etkilediğine dikkat çeken Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Kurucusu Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu ise her çocuğun 2 yaşında ve okul öncesinde mutlaka göz muayenesinden geçmesi gerektiğini kaydetti. Kaşkaloğlu, "Göz sağlığı okuldaki başarıyı doğrudan etkiliyor. Gözde bir rahatsızlık olup olmadığı konusunda aileler çok bilinçli hareket etmeliler. Bu konuda öğretmenlere de büyük görev düşüyor" dedi.

Bu tarz sosyal sorumluluk projelerine desteklerinin devam edeceğini söyleyen Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu’na, Genel Yönetmen Altan Tarhan tarafından teşekkür plaketi verildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle