GeriGündem Gösteride facia
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gösteride facia

Amerika'da akrobatik manevralar yapan iki uçak, 5 bin izleyicinin şaşkın bakışları altında havada çarpışıp yere çakıldı. Kazada 2 pilot da öldü.

Her yıl düzenlenen Florida'daki Kissimmee Yıldızlar Hava Şovu'nda yaşanan korkunç olay, gösterinin ikinci gününde meydana geldi. Şova Minnesota'dan katılan Kızıl Baron filosuna ait 2 uçak, gösterilerini tamamlamak için son manevralarını yapıyordu. Yerden 500 metre yükseklikte birbirlerine yakın bir şekilde uçan uçaklar aniden çarpıştı.

Külçe gibi yere çakıldılar

Çift kanatlı 4 uçağın yer aldığı şovda meydana gelen kaza sonucunda havada çarpışarak hurda yumağı olan uçaklar, izleyicilerden bir kilometre öteye külçe gibi düştü ve alev aldı. 5 bin kişinin dehşetle izlediği korkunç kazada, pilotlar James Lovelace ve Randall L. Drake, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Amatör fotoğrafçı görüntüledi

Tüm olanları görüntüleyen amatör fotoğrafçı Sean Kelly, ‘‘Kanımca kazaya şiddetli rüzgar neden oldu. İki uçağı rüzgar birbirine itti.Kaza anında kanatların birbirine çarpma sesini duyduk. İki uçak birbirine girdi ve ayrılmadan hızla yere çakıldılar. Yere çakıldıktan sonra da alev aldılar’’ dedi.Yorumları Göster
Yorumları Gizle