GeriGündem Gösteri Sanatları Merkezi 5. mezunlarını veriyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gösteri Sanatları Merkezi 5. mezunlarını veriyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür İşleri Daire Başkanlığı'na bağlı Gösteri Sanatları Merkezi'nin 1999 - 2000 Mezuniyet Galası bugün saat 19.00'da yapılacak.

Galada ‘‘Yılın Kültür Adamı'' ve ‘‘Yılın Tiyatro Adamı'' dallarında iki usta isme ödül verilecek. Bu yıl Yılın Kültür Adamı ödülü, geleneksel Türk Tiyatrosu'nun ana kaynağı Karagöz sanatına katkılarından dolayı Orhan Kurt'a; Yılın Tiyatro Adamı ödülüyse yeni Karagöz sanatçıları yetiştirmesinden ve Türk Tiyatrosu’na yaptığı katkılardan dolayı Tacettin Diker'e verilecek.

Galanın programı oldukça yoğun. Gece Bertolt Brecht Şiir Dramatizasyonu ile başlayacak. İhsan Ustaoğlu'nun yönettiği dramatizasyonda 15 oyuncu, aynı anda, Brecht'in değişmez bestecisi Kurt Weill-Hans Eissler'in müzikleri eşliğinde Brecht şiirleri okuyacak. Gecenin ikinci etkinliği, Hasan Hüseyin Karabağ'ın derleyip yönettiği ‘‘Ters Evlenme'' adlı klasik bir ortaoyunu örneği. Daha sonra, GSM'nin Oyunculuk Bölümü 2. sınıf öğrencileri Y. Nezih Eyüboğlu'nun yönettiği ve 'Kukla', 'Umut', 'Piero', 'Kelebek' adlı bölümlerden oluşan ‘‘Pandomim'' gösterisini sunacaklar. Program, Nilgün Erdoğan'ın yönettiği, Anton Çehov'un ‘‘Bir Evlenme Teklifi'' adlı oyunuyla ve ‘‘Bizden Bir Şey'' adlı doğaçlama oyunla sürecek. Gece, 24 öğrenciye oyunculuk sertifikalarının verileceği sertifika töreni ve ödül töreniyle sona erecek.

Muammer Karaca Tiyatrosu, İstiklal Cad. Muammer Karaca Çıkmazı, Beyoğlu. Tel: (0212) 252 59 35


Yorumları Göster
Yorumları Gizle