GeriGündem Görüşmeye Bahçeli katılmadı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  6
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Görüşmeye Bahçeli katılmadı

Görüşmeye Bahçeli katılmadı
refid:18133414 ilişkili resim dosyası

Meclis Başkanlığı seçimiyle ilgili AK Parti ile MHP'nin görüşmesi saat 13.00'de başladı ve yaklaşık 25 dakika sürdü. Görüşmeye MHP lideri Bahçeli katılmadı. AK Partili Haluk İpek ve Cemil Çiçek ile MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural ve Faruk Bal görüştü.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Bal, görüşme öncesi gazetecilerin sorularına yanıt verdi. ''Cemil Çiçek'in adı Meclis Başkanlığı için geçiyor. Siz ne düşünüyorsunuz?'' sorusuna karşılık Bal, partisinin kendi adayını çıkaracağını söyledi.

 

Bal ''Görüşmede Engin Alan'ın durumu gündeme gelir mi?'' sorusuna ise ''Ona yapılan haksızlık bugün gündeme getirmeye gerek olmayacak kadar açık ve aşikar'' yanıtını verdi.

 

'İSİM ÖNERİLMEDİ'

 

Yaklaşık 25 dakika süren görüşmenin ardından Oktay Vural, kendilerine herhangi bir isim önerilmediğini ve Meclis Başkanlığı seçimi süreciyle ilgili beklentileri konuştuklarını söyledi.

 

Vural, ''MHP olarak aday çıkaracak mısınız?'' sorusuna ise ''Partimiz bunu değerlendirip karar verecek'' dedi.

 

''Tutuklu vekillerle ilgili biz düzenleme gelirse Meclis'e tavrınız ne olur?'' sorusuna Vural'ın yanıtı ''Bölücü insanlara Meclis yolu açacak hiçbir düzenlemenin içinde olmayız'' oldu.

 

MHP'li Faruk Bal ise hukuk yoluyla ortaa çıkan krizin siyasi boyutta çözümlenmesinin yanlış olduğunu savundu ve hukuki kararların siyasetle çözülmesi halinde bunun adalet duygusunu zedeleyecek kararlar ortaya çıkaracağını belirtti.

 

AK Partili Cemil Çiçek, görüşmenin içeriğinin Meclis Başkanlığı seçimi olduğunu söyledi.

 

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle