Gündem Haberleri

  Görünmez Savaşçı

  Hürriyet Haber
  21.09.2005 - 14:54 | Son Güncelleme:

  Kariyerinde Miami Vice gibi parlak televizyon dizilerinin yanısıra Gün Işığı (Day Light), The Fast and the Furious (Hızlı ve Öfkeli) ve XXX gibi filmler yer alan yönetmen Rob Cohen Görünmez Savaşçı'da (Stealth) teknolojinin zaman içinde insanın kontrolünden çıkıp başıboş bir şekilde dolaşmasının tehlikelerini ele alıyor. Senaryosunu W.D. Richter'in yazdığı filmin oyuncu kadrosunda Josh Lucas,Jessica Biel, Jamie Foxx, Sam Shepard gibi usta oyuncular yer alıyor. (23 Eylül'de sinemalarda)

  Görünmez Savaşçı

  FİLMİN KONUSU

  Onlar en iyilerin en iyisi... ABD Deniz Kuvvetleri pilotları Ben Gannon, Kara Wade ve Henry Purcell "Tolon" olarak anılan çok gizli görünmez savaş uçaklarını test eden pilotlar içerisinde ayrıcalıklı yere sahiptirler.

  Bir gün kumandanları Yüzbaşı George Cummings takıma yeni bir kanat adamı tanıştırır. Yapay zeka ürünü bu UCAV’ın (İnsansız Hava Savaş Aracı) kod adı EDI’dir. Her ne kadar Ben tereddütlüyse de, Cummings takıma EDI'yle birlikte ilk gerçek görevlerine çıkma emri verir. Pilotları şaşırtan şey EDI'nin hedefi başarıyla yok edişidir. Ama üsleri olan uçak gemisi ABD Carl Vinson'a dönerken, EDI' ye yıldırım isabet eder. Uçağın beyni, yaratıcılarının asla hayal bile edemeyeceği şekilde genişler. Ben ve Henry’nin tedbirli yaklaşımına karşın, Cummings, EDI'nin takıma tekrar katılmaya hazır olduğunu açıklar.

  Çin'in uzak bir bölgesindeki nükleer silahlı, savaş yanlısı bir diktatörü hedef alan bir sonraki görevlerinde EDI’nin ciddi akım sorunları daha da kötüleşir. Ben, saldırının getirdiği risklerin kendisi, Henry ve romantik bir yakınlık duyduğu Kara'ya sağlayacaklarını kat kat geçtiğine ikna olur. Göreve son verdiğinde, EDI emirlere karşı gelir ve saldırıyı gerçekleştirir.

  EDN çok gizli bir görevi uygulamaya karar verdiğinde ise, eğer başarılı olursa, dünyada nükleer bir kıyametin kopması kaçınılmazdır

  FİLMİN KÜNYESİ Yönetmen: Rob Cohen  Senaryo: W.D. Richter Oyuncular: Josh Lucas,Jessica Biel, Jamie Foxx, Sam Shepard, Joe Morton, Richard Roxburgh.Resmi sitesi: http://www.sonypictures.com/movies/stealth

   

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı