Gündem Haberleri

  Görme engellilerin spor parasını zimmete geçirdiler

  Nurettin KURT/ANKARA
  25.04.2004 - 01:59 | Son Güncelleme:

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nde görevli Süleyman Kemali Bilecenoğlu ile Sement Güngör hakkında Görme Engelliler Spor Federasyonu’na ait paraları zimmetlerine geçirdikleri iddiasıyla dava açtı.

  OLAY, Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Asaf Avcı’nın Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı’na gönderdiği bir ihbar yazısıyla ortaya çıktı. Avcı, yazısında federasyona ayrılan bütçenin görme engellilerin rehabilite edilmesine, spor aktivitelerinin geliştirilmesine harcanması gerektiğini, ancak bazı memurların bu paraları ceplerine indirdiklerini iddia etti.

  Müfettişlerin Süleyman Kemali Bilecenoğlu ile Sement Güngör adlı memurları saptamaları üzerine, Savcı Mehmet Bozkurt, haklarında 6 yıldan 12 yıla kadar hapis cezası, zimmete geçirilen paranın geri alımı ve memuriyetten ömür boyu men edilmeleri istemiyle dava açtı.

  Hazırlanan iddianemede, sanıkların müsabakaya katılmamış kulüpleri katılmış gibi gösterdikleri, müsabakalara gelmeyen hakemler adına belge düzenleyip görev yapmış gibi göstererek adlarına para tahsil ettikleri, bu yolla yaklaşık 20 milyar lirayı zimmetlerine geçirdikleri öne sürüldü.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı