Gündem Haberleri

  Görevlinin zor anları

  Mehmet EZER/ANTAKYA (Hatay), (DHA)
  25.08.2006 - 15:30 | Son Güncelleme:

  ANTAKYA’da döviz bürosunu soymaya kalkışan bir kişi, kuru sıkı tabancayla çalışanlardan 25 yaşındaki Mustafa Tosun'u başına ateş etti. Tosun, yakın mesafeden gelen tabancanın ateşli gazıyla hafif yaralanırken, diğer çalışan 34 yaşındaki Remziye Tuncer, korkusuzca silahlı soyguncunun üzerine atlayıp etkisiz hale getirmeye çalıştı.

  Bu sırada tuvalette olan güvenlik görevlisi ise sesleri duyunca koşarak olaya müdahale etmek istedi. Görevlinin pantolonu kemerini takmadığı için düştüğü olay, döviz bürosunun güvenlik kamerasında saniye saniye görüntülendi.

  Olay, Cumhuriyet Mahallesi’ndeki Mehmet Güney’e ait döviz bürosunda dün saat 15.00 sıralarında meydana geldi. Kimliği henüz belirlenemeyen 20- 25 yaşlarındaki silahlı saldırgan, döviz bürosuna girerek para istedi. İsteği yerine getirilmeyen soyguncu çalışanlardan Mustafa Tosun’u kuru sıkı tabancayla başından yaraladı. Bunu gören arkadaşı Remziye Tuncer, saldırganın üzerine atlayarak etkisiz hale getirmeye çalıştı.

  Tuncer ile bir süre yerde yuvarlanan saldırgan, çevreye defalarca ateş açtı. Bu sırada tuvalette olan güvenlik görevlisi 25 yaşındaki Mehmet Çam, boğuşma sesleri üzerine koşarak olaya müdahale etmek istedi. Ancak Çam’ın pantolonu, kemerini takmaya fırsat bulamadığı için düştü. Silahlı soyguncu çevreye ateş açmayı sürdürüp, tabancasında gerçek mermiler olduğunu söyleyerek olay yerinden kaçtı. İhbar üzerine olay yerine gelen polis soruşturma başlatırken, yaralı Mustafa Tosun, götürüldüğü Hatay Devlet Hastanesi'nde ayakta tedavi edildi.

  Film sahnelerini aratmayan bu görüntüler döviz bürosunun güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülenirken, olayın şokunu uzun süre üzerinden atamayan 3 çocuk annesi Remziye Tuncer, “Ben burada ekmek paramı kazanıyorum. Soyguncuya bu paraları yedirmem. Onunla boğuşurken hiç korkmadım” dedi. Eşkali alınan soyguncunun yakalanması için çalışmalar sürüyor.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı