Gündem Haberleri

  Görevde bir ihmal yoktur

  Okan KONURALP
  24.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Gelişmeleri evinden takip eden CHP lideri Baykal, yakın çevresine şu değerlendirmede bulundu: "Görevimizi en iyi şekilde yaptık. Partimizin hiçbir kademesinde bir görev ihmali yoktur. Tüm yönetim kademesi ilkelerimiz doğrultusunda çalışmalarını eksiksiz yerine getirmiştir. Önemli olan ilkelerdir. Partimiz temel değerlerini eksiksiz ve kararlılıkla temsil etmeye devam edecektir."

  SEÇİMLERDE beklediği sonucu alamayan CHP’de gözler gelişmeleri evinden takip eden Genel Başkan Deniz Baykal’a çevrildi. Baykal seçim sonuçlarını yakın çevresine "Görevimizi en iyi şekilde yaptık. Partimizin hiçbir kademesinde bir görev ihmali yoktur. Örgütümüz ve partimizin tüm yönetim kademesi ilkelerimiz doğrultusunda çalışmalarını eksiksiz yerine getirmiştir. Önemli olan ilkelerdir. Partimiz temel değerlerini eksiksiz ve karalılıkla temsil etmeye devam edecektir" diye değerlendirdi.

  İSTİFA YOK

  Antalya’dan oyunu kullanmasının ardından öğle saatlerinde Ankara’ya gelen ve gelişmeleri evinden izlemeyi tercih eden Baykal’ın kurmaylarıyla yaptığı seçim değerlendirmesinde istifa seçeneğinin dile getirilmediği de kaydedildi. Baykal, yıllardır aksatmadan sürdürdüğü sabah yürüyüşleri geleneğine de iki gündür ara verdi. Baykal’ın evinin etrafına gazeteciler de yaklaştırılmıyor. Baykal’ın oturduğu sitenin güvenlik görevlileri gazetecileri içeri almazken, dün tüm gün boyunca evin pencerelerinin kapalı olduğu görüldü.

  KİME BIRAKILACAK

  Üst düzey bir parti yöneticisi, "Baykal ve yönetiminin olası istifası" tartışmalarına, "Böyle bir istifa söz konusu olmaz. Partide, kendiliğinden doğal mecrasında akan bir muhalefet olsa anlarız. Ancak, parti de böyle bir muhalefet odağı da bulunmuyor. İstifa edilecek de, parti kime bırakılacak" diye konuştu. DSP’lilerin ayrılması sonrasında geriye kalacak 98 milletvekilinin hemen hemen tümünün "Baykal’ın çelik çekirdek" ekibinden olması da olası parti içi muhalefetin oluşmasının önündeki en büyük engel olarak görülüyor. Kulislerde, "Baykal ve ekibinin istifa etse dahi partinin yeni meclis grubundaki gücünü koruyacak olması, parti de muhalif hareketin başarıya ulaşmasını imkansız kılıyor" değerlendirmesi yapılıyor. Baykal’ın önündeki bir başka seçenek ise "Kurmaylarının bir kısmına istifa yolunu açması" olarak görülüyor. Baykal’ın milletvekili olamayan MYK üyelerinin yanı sıra bazı genel başkan ve genel sekreter yardımcılarını değiştirerek yola devam etme seçeneğini de masaya yatırabileceği vurgulanıyor.

  İLK İSTİFA DİYARBAKIR’DAN

  CHP’de 22 Temmuz seçimlerinin ardından ilk istifa haberi Diyarbakır’dan geldi. İstifa dilekçesini CHP Genel Merkezi’ne gönderen CHP Diyarbakır İl Başkanı Medeni Öz, "Diyarbakır’da başarısız olduk. Bir önceki seçimlerde 25 bin oy almıştık, ancak bugün 10 bin civarında. Bunun üzerine görevimden ayrılma kararı aldım" dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı