Gündem Haberleri

  Google'dan bedava e-posta

  Hürriyet Haber
  01.04.2004 - 11:09 | Son Güncelleme:

  Dünyanın en popüler arama motoru Google, Yahoo ve Microsoft gibi rakiplerinin güçlü olduğu e-posta alanına da girme kararı aldı. Firma, kullanıcılara bedava Web tabanlı e-posta servisi vermeye başlayacak.

  Google kurucularından Larry Page’in verdiği bilgiye göre, ‘Gmail’ adı verilen posta servisine abone olanlara 500 bin e-posta sayfası depolamaya yetecek kadar yani yaklaşık 1 gigabyte’lık ücretsiz alan verilecek. Bu bazı popüler e-posta servisinin sunduğundan yaklaşık yüz kat daha fazla

   

  BÜTÜNLEŞİK ARAMA ÖZELLİĞİ

   

  Gmail’le sunulan özellikler arasında insanlara gönderdikleri ya da aldıkları tüm e-postaları arama imkanı sağlayan bütünleşik arama özelliği de var. Kullanıcılar, e-postalarını sınıflandırmak ya da kayıp dosyalarını bulmak için anahtar kelimeler kullanabilecek.

   

  Ancak Google, yeni servisin maddi giderlerini karşılamak için e-postalara konu başlığına göre çeşitli reklam linkleri yerleştirecek. Örneğin herhangi bir konserle ilgili e-posta’da bilet reklamı linki bulunabilecek.

   

  Halen dar bir çevrede yürütülen posta servisi birkaç hafta içinde tüm bilgisayar kullanıcılarına kapılarını açacak.

   

  E-posta pazarının ağır topları Yahoo ve Microsoft arama motoru alanında gerisinde kaldıkları rakiplerinin e-posta pastasına dahil olma girişimi hakkında yorum yapmadı.

   

  Uzmanlar, Google’un zaten çoğu web sitesinde kullanılan teknolojisi sayesinde e-posta pazarını sallayabileceği görüşünde. Ancak bazı rakiplerinin yaptığı gibi Google’ın bir süre sonra verdiği hizmeti ücretli hale getirmesinin kullanıcıların tepkisini çekebileceği belirtiliyor.  

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı