Gündem Haberleri

  Google ve Sun'dan spekülatif açıklama

  Hürriyet Haber
  05.10.2005 - 10:31 | Son Güncelleme:

  Google ve Sun yaptıkları bir açıklamada ortaklaşa bir konferans düzenleyeceklerini bildirdi. Ayrıntılara değinilmeyen bu açıklamayla beraber çeşitli spekülasyonlar da oraya çıkmış bulunuyor. Bunlardan en dikkat çekeni, iki şirketin Sun'ın StarOffice uygulamasını Web tabanlı olarak kullanıma sunması.

  Google ve Sun arasında gerçekleşen bu büyük ortaklığın ayrıntıları henüz netleşmiş değil. Konu hakkında ağızlarını sıkı tutan iki şirket şimdiden büyük spekülasyonlara yol açmış bulunuyor. Fakat iki dev şirket ve başkanlarının Kaliforniya'da ortaklaşa düzenleyeceği konferans sonunda ayrıntıların netleşmesi bekleniyor.

  İki dev şirketin yaptığı bu açıklama ile ortaya çıkan spekülasyonların en dikkate değer olanı ise StarOffice uygulamasının Web tabanlı bir şekilde kullanıcılara ücretsiz olarak sunulması. Sun tarafından geliştirilen StarOffice yazılım paketi, Microsoft'un Office yazılım setinin piyasadaki en büyük rakibi konumunda bulunuyor.

  Spekülasyonlar arasında bir diğer dikkat çekeni ise Google'ın, Sun'ın Solaris ya da Java'sını temel alarak yeni bir işletim sistemi ile kullanıcıların karşısına çıkabileceği fikri.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı