Gündem Haberleri

  Google ile 'popülerlik analizi'

  Hürriyet Haber
  26.09.2005 - 10:43 | Son Güncelleme:

  Firmalar artık markalarının kendi sektöründeki diğer markalara kıyasla ne kadar popüler olduğunu artık bir kaç tıklama ile bulabiliyor. Google'ın nimetlerinden faydalanan pek çok hizmetten birisi olan Google Popülerlik Analizi ücretsiz bir şekilde sunuluyor.

  Türkiye'de ilk kez yapılan Google Popülerlik Analizi (www.ph.com.tr/google) isimli proje sayesinde markanızı, rakiplerinizi ve sektörünüzü belirterek markanızın link analizini yapıyor ve ne kadar popüler olduğunu anında görebiliyorsunuz. Project House tarafından geliştirilen sistemde şu anda Otomotiv, Perakende, Finans, Beyaz Eşya gibi birçok sektördeki firmaya ait Web adresinin sektörlerinde ne kadar popüler olduğu bir kaç dakika içerisinde analiz edilebiliyor.

  Project House tarafından yapılan bir başka araç ise eğlenceli bir Google oyunu; Google Arena (www.googlearena.com). Bu araç Google'da aranabilecek herhangi iki kavramı birbirlerine göre kıyaslıyor. Örneğin Fenerbahçe-Galatasaray arasında bir mücadeleyi Google Arena'da yapmaya ne dersiniz? Bakalım hangi takımla ilgili Google'da daha çok sayfa var? Rakibinizle kendi markanızı karşılaştırmak, kimin daha popüler olduğunu bulmak, iki ülkeyi karşılaştırmak, aklınıza ne gelirse, dünyanın en büyük ringine çıkartmak mümkün!

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı