Gündem Haberleri

  Gönüllü öğretmenlere başarı belgesi

  Hürriyet Haber
  27.09.2012 - 16:41 | Son Güncelleme:

  Kahramanmaraş Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Gönüllü Öğretmenler Yurtlarda, Öğrenciler Etütte” projesine katılan 72 gönüllü öğretmene başarı belgeleri verildi.

  Vali Şükrü Kocatepe, öğretmenlere başarı belgesi verilmesi dolayısıyla düzenlenen törende yaptığı konuşmada, insanı şekillendiren öğretmenlerin her anının tarihi bir görev olduğunu söyledi.

  Öğretmenliğin çok saygın bir meslek olduğunu ve maddi karşılığının bulunmadığını ifade eden Kocatepe, “Eser ortaya çıkarmaktan duyulan haz hiç bir meslekte bu kadar olmadığı için bu meslek onurludur. İşte bugün güzel bir örneğini burada yaşıyoruz” diye konuştu.

  Kocatepe, geçen yıl başlatılan projeyi çok önemsediklerini vurguladı. Geçen yıl eğitim ve öğretime “takım” çalışması özlemiyle başladıklarını ve “Eğer takım çalışması yapabilirsek, bir hedefe kilitlenebilirsek başarıyı elde edebiliriz” diye düşündüklerini aktaran Kocatepe, şöyle devam etti: “Beklentilerimizin üzerinde bir başarı ortaya çıktı. Öğretmenlik fedakarlık isteyen bir meslek ama bugün buradaki arkadaşlarımız, fedai olarak öne çıktınız. Çocuklarımızın geleceği öğretmenlerimizin elinde şekillenecek. Bazı meslekler için tarihi görevler olabilir. İnsanımızı şekillendiren öğretmenlerimizin her anı tarihi bir görevdir.”

  İl Özel İdaresi'nin eğitim desteği

  “Bir il özel idarenin eğitime bu kadar pay ayırdığı başka bir il yoktur” diyen Kocatepe, “40 yıldır idarecilik yapıyorum, 5 ilde valilik yaptım. Böyle bir bütçe görmedim. Eğitime bu kadar bütçe ayıran özel idare görmedim. O bakımdan bunu sağlayanlara teşekkür ediyoruz. 2 yıldır ek bütçemizin tamamını milli eğitim hizmetleri için ayırdık. Bu yıl ek bütçeden yaptığımız okul sayısı 11 tane” dedi.

  İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan ise bir yıl süren projenin 15 okulda 72 öğretmen tarafından uygulandığını ve 980 öğrencinin sınavlara hazırlandığını ifade etti.
  Alkan, Seviye Belirleme Sınavı'nda (SBS) ortalama 27 puanlık artış sağlandığını ve bunda projenin etkili olduğunu dile getirdi.

  Konuşmaların ardından gönüllü olarak projede yer alan 72 öğretmene başarı belgeleri verildi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı