Gündem Haberleri

  Gönüllü çevrecilerden denetim

  Hürriyet Haber
  13.10.2005 - 14:37 | Son Güncelleme:

  Muğla Belediyesi'nin “Gönüllü Denetçi” kartı verdiği Muğla Çevre Derneği'nin 12 üyesi, bundan böyle sokaklarda çöp denetimi yapacak.

  Muğla'da 9 yıl önce kurulan Muğla Çevre Derneği'nin 12 üyesi çöplerin saatinde dışarıya bırakılması, yollara çöp atılmaması ve çevrenin temiz tutulması konusunda denetimlerde bulunacak.
  Muğla Belediyesi tarafından denetçi kartı verilen 11'i bayan 1'i erkek olmak üzere toplam 12 gönüllü, 13 mahallede yapacakları denetimlerde vatandaşları ve işyeri sahiplerini yakın takibe alacaklar. Çevreyi kirleten, çöpleri poşetlemeden dışarı çıkaran kişileri uyaracak olan gönüllüler, kuralara uymayan kişileri belediyeye bildirerek maddi ceza uygulanmasını sağlayacak.

  ÇEVREYİ KİRLETENLERİ UYARACAKLAR

  Muğla Belediyesi tarafından hazırlanan denetçi kartlarını gönüllülere dağıtan Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün, sivil denetçilerle Muğla'da yeni bir uygulama başlattıklarını ifade etti.

   
  Belediye Meclisi'nde kabul edilen madde gereği gönüllülerin de denetim yapılabileceklerini ifade eden Gürün, şöyle konuştu: “Buna uygun olarak 9 yıldır belediye olarak birlikte çalıştığımız Çevre Derneği üye arkadaşlarımız ile birlikte denetim mekanizmasını 12 gönüllümüz ile çalıştırıyoruz. Kendilerine belediyemiz tarafından hazırlanan gönüllü denetçi kartını veriyoruz. Gönüllülerin çalışma yöntemleri belirlenmiş durumda. Sivil denetçiler olarak kendileri denetimi vatandaşlarımız adına yapacaklar. Kurallara uymayanları bizlere bildirecekler. Bu kişiler önce gönüllülerimiz tarafından ikaz edilecekler ama olmadığı takdirde cezai işlem için bizlere bildirecekler. Gönüllülerimiz Muğla'nın katı atık yönetiminin değerlendirmesini ve düzenini sağlayacaklar.” 

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı