Gündem Haberleri

  Gölge etmezsem Ecevit orada oturamaz

  Hürriyet Haber
  16.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Başbakan Yardımcısı Bülent Ecevit'in dünkü DSP Grup toplantısında ‘‘Bugün ben gazeteci olsam Deniz Baykal'a sorardım’’ dediği soruyu CHP lideri Baykal'a Hürriyet muhabiri sordu. Ecevit'in, ‘‘Deniz Baykal, Fethullah Gülen'in okullarını birer irtica yuvası olarak görüyor mu?’’ sorusuna Baykal, ‘‘Hayır görmüyorum demiyorum. Asıl bu soruyu yanıtlaması ve gereğini yapması gereken kendisidir. Sayın Ecevit'in bu konudaki düşüncelerine hiç katılmıyorum. Bu konuda hükümetin ortak teşhisinin gereğini yapması gereken kişi kendisidir’’ yanıtını verdi. Ecevit'in eleştirisi ve Baykal'ın Hürriyet aracılığıyla verdiği yanıt şöyle:

  Ecevit: Ekonomideki olumlu gelişmeler ve gerçekler karşısında hükümete destek verme vaadinde bulunan CHP'den bir tek isteğimiz var, gölge etmesinler başka ihsan istemez.

  Baykal: Eğer CHP gölge etmezse onun ayakta kalacak hali kalmaz. CHP'nin güvenoyu ile bu hükümet oluşmuştur. Bu meydan okuma, CHP'den güvenoyu alarak oluşan bir hükümetin Başbakan Yardımcısı'nın ağzına hiç yakışmıyor. ‘‘Ekonomide başarılıyız’’, diyor. Doğru, yüzde 70'de aldıkları enflasyonu yüzde 100'e çıkarmakta başarılılar. Başta emekliler ve çiftçiler olmak üzere çalışan kesimlerin tümünü enflasyona ezdirmekte başarılılar. İmtiyazlı müteahhitlere haksız kazanç sağlamakta gerçekten başarılılar.


  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı