Gündem Haberleri

  Göklerin Hakimi

  Hürriyet Haber
  16.02.2005 - 13:30 | Son Güncelleme:

  Howard Hughes, Hollywood'un efsane isimlerinden biri. Üstelik de sadece The Outlaw ve Hell's Angels adlı iki film yönetmiş olmasına rağmen. Multi milyarder bir işadamıın oğlu, film yapımcısı, yönetmen ve gökyüzüne tutkun Hughes'un yaşamı, usta yönetmen Martin Scorsese'nin yorumuyla beyazperdeye taşınıyor The Aviator (Göklerin Hakim) adlı filmde. Filmin 11 dalda Oscar'a aday gösterildiğini de hatırlatalım.
    Göklerin Hakimi'nden kareler

  Scorsese'nin, 1905 ile 1976 yılları arasında yaşayan Hughes'un yaşamının gençlik yıllarına odaklandığı The Aviator, 1.93'lük boyu ve yakışıklı fiziğiyle kadınların da gözdesi olan Hughes'un Katharine Hepburn, Ava Gardner ve Jean Harlow gibi döneminin ünlü yıldızları ile olan ilişkilerinin yanısıra  uçma tutkusunu ağırlıklı olarak inceliyor.

  Hughes'un Pan American'ın hayalci başkanı Juan Trippe ile giriştiği sert rekabet, sağ kolu olan Noah Dietrich ile yaşamı boyu devam eden ilişkisi, Senatör Owen Brewster ile kamuoyunda giriştiği savaşlar ve kendini dünyadan tamamen çekmesiyle sonuçlanan yıkıcı uçak kazası ve fobileri de dahil olmak üzere duygusal dünyası da gözler önüne seriliyor.

  FİLMİN KÜNYESİ
  Yönetmen: Martin Scorsese
  Senaryo: John Logan
  Oynayanlar: Leonardo DiCaprio, Cate Blanchett, Kate Beckinsale, John C. Reilly, Alec Baldwin, Alan Alda, Ian Holm, Danny Huston

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı