Gündem Haberleri

  Gökkuşağı merdivenleri yıkılıyor ama endişelenmeyin...

  Özge EĞRİKAR / İSTANBUL
  28.07.2015 - 08:16 | Son Güncelleme:

  İSTANBUL’da ‘Gezi eylemleri’ sonrası Orman Mühendisi Hüseyin Çetinel ve damadının rengarenk boyadığı, ve Salı Pazarı’nın simgesi haline gelen ‘Gökkuşağı Merdivenleri’ yıkılıyor.

  Çetinel, Fındıklı’dan Cihangir’e çıkan ‘Salı Pazarı Yokuşu’nun 200 basamaktan oluşan merdivenlerini, iki yıl önce, ‘Gezi eylemleri’ sonrası, damadının da yardımı ile bir haftada gökkuşağı renklerine boyadı.

  GRİ YAPTILAR, OLMADI

  Büyük ilgi gören merdivenler bir kaç gün sonra sabah griye boyanmış bulundu.
  Olay sosyal medyada yayılıp tepki büyüyünce, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan merdivenleri tekrar eski haline getirtmek için harekete geçti, destek için boyasını, fırçasını alan Fındıklı’ya koştu. O merdivenlerle, Türkiye’nin dört bir yanında merdivenler gökkuşağı renklerine boyandı.

  Gökkuşağı merdivenleri yıkılıyor ama endişelenmeyin...

  YIKIMI DUYAN KOŞTU
  Salı Pazarı Yokuşu, dün dozer sesleriyle çınladı. Beyoğlu Belediyesi dozerleri, Fındıklı’dan başlayarak rengarenk boyanmış merdivenlerin basamaklarını tek tek yıkmaya başladı.
  Yıkım çalışması, sosyal medyada yeniden büyük yankı buldu. Yüzlerce mesaj paylaşılırken bazı kişiler protesto için merdivenlere koşunca, merdivenlerin yaratıcısı Çetinel, merdivenlerin yenilenmesini kendilerinin istediğini belirterek, “Halkımız endişe etmesin, çok daha güzel yapılacak” dedi.

  Çetinel, doğal gaz, elektrik, su, kanalizasyon gibi alt yapı çalışmaları bittikten sonra, merdivenlerin yeniden ve eskisinden de güzel yapılacağını belirtti.

  Gökkuşağı merdivenleri yıkılıyor ama endişelenmeyin...

  ŞİMDİ YIKILIYOR

  Merdivenlerin yıkıldığı alana gelen vatandaşlar, “Merdivenlerin yıkılacağını duyduk. Ancak belediye ekipleri merdivenlerin alt yapı çalışması nedeniyle yıkıldığını ve yerine daha güzel ve renkli merdivenlerin yapılacağını söylediler. Bu projeyi destekliyoruz” dedi.
  Yıkım çalışması sosyal medyada yeniden büyük yankı buldu. Yüzlerce mesaj paylaşılırken bazı kişiler protesto için merdivenlere koştu.

  “BİZ İSTEDİK”

  Merdivenleri boyayan Orhan mühendisi Hüseyin Çetinel, semt sakinlerinin talebi üzerine yıkımın başladığını belirterek, “Salı Pazarı’ndaki merdivenleri ben boyadım. Bu merdivenleri insanlar gülümsesin diye boyadım, çok beğenildi. Düğünü olan gelin damatlar burada fotoğraf çektiriyordu. Salı Pazarı sakinleri olarak Beyoğlu Belediye’si ile görüştük. Bu merdivenlerin tamir edilmesi gerektiğini söyledik. Görüşmeler 1 yıldır sürüyor. Belediye talebimizi kabul etti, merdivenleri yenileyeceklerine söz verdiler. Doğal gaz, elektrik, su, kanalizasyon gibi alt yapı tamamen yenilenecek. Sonra merdivenler yeniden yapılacak. Belediye bize daha güzel yapılacağını söyledi. Halkımız endişe etmesin. Daha planlı ve programlı çalışacağız. Merdivenler yeniden boyanacak, eskisinden çok daha güzel olacak.”

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı