Gündem Haberleri

  Gökhan Demirkol: Esrar içtik, fantezi yaptık

  Ahmet İSTEK/ANTALYA, (DHA)
  16.02.2006 - 15:12 | Son Güncelleme:

  Gamze Özçelik'e tecavüzle yargılanan Gökhan Demirkol, "Fantezilerde teknolojiyi kullandık, esrar içtik" dedi.

  Eski sevgilisi Gamze Özçelik'i ilaçla uyutup tecavüz etmek ve cep telefonuyla çektiği görüntüleri internette yayınlamak suçlamasıyla tutuklanan eski basketbolcu Gökhan Demirkol, bugün hakim karşısına çıktı. Demirkol, duruşmadaki ifadesinde, “Fantezilerde teknolojiyi kullandık, esrar içtik. Gamze de cep telefonuyla görüntü çekti” dedi.

  Antalya 3'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde öğleden sonra görülmeye başlanan duruşmaya Gamze Özçelik, avukatının ifadesine göre ‘tebligat ulaşmadığı için’ katılmadı. İstanbul'dan Antalya'ya getirilen tutuklu Gökhan Demirkol ise duruşma için geniş güvenlik önlemleri arasında adliye binasına alttaki tünelden geçirilip alındı. Sabah 10.00'da başlaması gereken duruşma, diğer duruşmaların uzaması yüzünden öğleden sonraya başlayabildi. İlk kez hakim karşısına çıkan Demirkol, ilginç iddialarda bulundu. Gökhan Demirkol, Gamze Özçelik ile esrar içip ‘fantezi yaptıklarını’ ileri sürdü. Demirkol, “Fantezilerde teknolojiyi kullandık. Gamze cep telefonuyla görüntü çekti” diye konuştu.

  Adliye koridorunda gazetecilere konuşan Gökhan Demirkol'un avukatı Ömer Yeşilyurt, müvekkilinin bugüne kadar dile getirmediği birçok şeyi anlatacağını söyledi. “Tutuklama olayı konunun boyutunu değiştirdi” diyen Yeşilyurt, “El konulan Gamze Özçelik'e ait laptopta birçok görüntü var. Gece o saatte otele pişpirik oynanmaya gidilmez” dedi. Yeşilyurt, Özçelik'in nişanlısı Mehmet Mutlu ile Mikanos Adası'nda çekilen ilginç görüntülere de ulaşatıklarını belirtip,

  “Sanıyorum biraz mazoşistlik var. Ayrıca o gece otelde, yatağın ucunda başka bir madde daha var” diye konuştu.
  Adliyeye tekerlekli bir bavul ile gelen Gamze Özçelik'in avukatı Fatih Volkan, duruşmanın öğleden sonraya bırakılması yüzünden adliyeden ayrıldı. Gamze Özçelik'in duruşmaya ‘tebligat ulaşmadığı için’ katılmayacağını belirten Volkan, bir gazetecinin, “Başka görüntülerde varmış?” sorusu üzerine şöyle konuştu:

  “Mahkeme her türlü delili topluyor. Sanık her türlü savunulsun. Bu davada baştan beri belden aşağıya vuruldu, umarım hiçbir yakınınımızın başına gelmez. Mahkemeye ne sunarlarsa sunsunlar. Bunlarla bir yere varılmaz. 23 yaşında bir insanın, şöhret merdivenlerini tırmanan bir insanın hayatını yok etmek istediler. O görüntüleri herkes nefretle cep telefonlarından siliyor.”

  Avukat Fatih Volkan, sanık Gökhan Demirkol'un zorla ırza geçme suçlamasıyla 10.5 yıl hapis ile yargılandığını söyledi. Duruşmada, cep telefonu görüntülerinde adı geçen sinema sanatçısı Barış Kılıç da tanık olarak dinlenecek.

  TUTUKLU KALDI

  Antalya 3. Ağır Ceza Mahkemesi, tanıkların dinlenmesinin ardından Gökhan Demirkol'un tutukluluk halinin devamına ve bir sonraki duruşmanın 17 Mart Cuma günü yapılmasına karar verdi.

  Mahkeme heyeti, ayrıca, gelecek duruşmaya Gamze Özçelik'in çağrılması ve bu olaydan sonra ruhsal sağlığının bozulup bozulmadığı yönünde rapor istenmesi kararını da aldı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı