Gündem Haberleri

  Gökçen kamyonu gördü ama sağa geçmedi

  Bülent OVACIK / İSTANBUL
  12.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Samsun yakınlarında motosikletiyle karşıdan gelen TIR’a çarparak yaşamını yitiren Gökçen Yılmaz’ı hemen arkadan takip eden kazanın en yakın tanığı Aykut Urak, “Kamyonu 500 metre uzaktan gördük. Gökçen sağa geçmedi. Sanki gözüne perde inmişti” dedi.

  GÖKÇEN'İN AİLESİ YIKILDI

  UZUNGÖL’den dönüş yolunda Gökçen Yılmaz ile birlikte motosiklet süren arkadaşları Aykut Urak ve İsa Çiçek, neredeyse günah keçisi ilan edildi. 2 Ağustos’ta İstanbul’dan Uzungöl rotasında gaz açan Gökçen Yılmaz’ın da aralarında bulunduğu altı kişilik grubun üyesi, Nursan Makina’nın Genel Müdürü Aykut Urak, kaza öncesini ve kaza anını anlattı:

  İkaz işareti yoktu

  “Bu tura hız yapmak için çıkmadık. Amacımız gezmekti. Onun için İsa Çiçek de ben de 125 cc’lik motorlarla yola çıktık. Gezi boyunca ulaştığımız maksimum hız 90 kilometreydi. Bu motorlarla o hızı uzun süre koruma şansımız yoktu. Yavaş gittik. Grup sürüşü sırasında Gökçen Yılmaz’ı, güvende olması için hep sondan bir önceki sırada tuttum. Arkasında hep ben vardım. Kaza, Uzungöl’e gidip, dönüşe geçtikten sonra oldu. Yaklaşık 2500 kilometre yol yapmıştık. Seyir sırasında Gökçen’in hiçbir falsosu olmadı. Motosikletin teknik bir problemi yoktu. Kaza sırasında, saat 20.15’ti. Hava aydınlıktı. Görüş mesafesi açıktı. Yorgun değildik. Sollamayı hafif bir virajda yapıyorduk. Yol tamirat nedeniyle birleştirilmişti. Bir tek ikaz işareti yoktu. Gökçen, önündekini solladıktan sonra sağa bir türlü geçmedi. Korna çaldım, duymadı. TIR fren yaptı, o yapmadı. Çarpışmanın her anını gördüm.”

  Motorunu ağabeyi almış/images/100/0x0/55eb1f3af018fbb8f8ac9789

  GÖKÇEN Yılmaz, memleketi olan Edirne’nin Meriç’e bağlı Adasarhanlı Köyü’nde toprağa verildi. Defin görevini üstlenen imam ağabeyi Oğuzhan Yılmaz, “Ona motor kullanmayı ben öğrettim. Kaza yaptığı motosikleti bir ay önce almıştım” dedi. Yılmaz, kardeşinin motor almak istemesine önce karşı çıktıklarını belirterek, “Biz motor almasını istemedik. Niye motor alıyorsun diye sorduk. ‘Bir-iki sene sonra evlenirsem, bir daha motora nasıl binerim. Bir-iki sene hevesimi alayım, bineyim’ dedi. Aynı merak bizde de olduğu için bir şey diyemedik.”

  Kız kardeşinin Uzungöl’e giderken gönderdiği mesajdan da bahseden Yılmaz, şunları söyledi: “Mesajında ‘Debriyaj teli koptu. Onunla uğraşıyoruz. İki saattir beceremiyoruz’ dedi. Motor tamircisi bulmuşlar ve motosikleti yaptırmışlar. Daha sonra giderken de ensesini arı sokunca ağrı girmiş. Çok acı çekmiş. Hatta bir ara otobüse bineyim, gideyim onu alayım diye düşündüm. ”

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı