Gündem Haberleri

  Erdoğan'dan Gökçek yorumu: Şu anda yok ama olmayacağı anlamına gelmez

  Nuray BABACAN / ANKARA
  04.10.2017 - 00:11 | Son Güncelleme:

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in istifası istenen 5 belediye başkanından biri olduğu iddiaları başkentte bomba etkisi yarattı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, iddialarla ilgili “Şu anda böyle bir şey önümüzde yok. Ama bundan sonra olmayacağı anlamına kesinlikle gelmez” dedi.

  Erdoğandan Gökçek yorumu: Şu anda yok ama olmayacağı anlamına gelmezAK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısından bu yana geçen 5 gün içerisinde, istifası istenen belediye başkanlarıyla ilgili Ankara’da müthiş bir görüşme ve telefon trafiği yaşanıyor. Adının listede olup olmadığını öğrenmeye çalışan belediye başkanlarının gece yarılarına kadar parti yöneticisi aradığı öğrenildi. En büyük tartışma ise İstanbul’dan sonra Ankara için yaşandı. Listedeki 5 isimden birinin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek olduğu iddiaları üzerine hareketli saatler yaşandı.

  LİSTEDEN ÇIKARILDI İDDİASI

  AK Parti kulislerinde Ankara’nın da listede olduğu iddiaları üzerine, Cumhurbaşkanlığı ve genel merkez yönetimiyle yapılan görüşmelerden sonra, “Yeniden aday olmayacağını açıklaması, siyasi tartışmalardan uzak durması ve belediye yönetimine ilişkin uyarıları dikkate alması” durumunda, istifa talebinin askıya alındığı ileri sürüldü. Belediye kanadı ise Ankara’nın listeye hiç girmediğini, buna ilişkin açıklamayı da Parti Sözcüsü Mahir Ünal’ın yapacağı bilgisini paylaştı. Dün partinin grup toplantısının bitiminden hemen sonra Ünal, “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Melih Gökçek’e dönük, şu ana kadar istifasının istendiğine dair haberlerin hiçbirisi gerçeği yansıtmamaktadır” dedi.

  ‘SÜREÇ İÇERİSİNDE OLUR’

  Bu açıklamadan bir dakika sonra da Cumhurbaşkanı Erdoğan, belediye başkanlarının istifasının istendiği iddialarına şu yanıtı verdi: “Şu anda böyle bir şey önümüzde yok. Ama bundan sonra olmayacağı anlamına kesinlikle gelmez. Partimizin bütün kurumlarıyla birlikte, belediye başkanları olur, il başkanları olur... Süreç içerisinde bu tür gelişmeler olur. Çünkü bir değişim ve dönüşümü seçime kadar yaşayacağız.”

  Erdoğan'dan flaş Melih Gökçek açıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in istifasının istendiği iddialarıyla ilgili olarak, “Şu an böyle bir şey yok. Olmayacağı anlamına gelmez” dedi.

  AK Partide Balıkesir krizi... Belediye Başkanı Edip Uğur İstifa etmiyorum, siz görevden alın mesajı verdiAK Parti'de Balıkesir krizi... Belediye Başkanı Edip Uğur 'İstifa etmiyorum, siz görevden alın' mesajı verdi

  Melih Gökçek sessizliğini bozduMelih Gökçek sessizliğini bozdu

  Etiketler: gazetehaberleri , akp , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı