Gündem Haberleri

  Gökçek’in bürokratlarına dava

  Olcay PINAR/ANKARA
  05.01.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı aralarında eski EGO Genel Müdürü Genel Müdürü Kazım Usta, EGO Eski Genel Müdürü İhsan Fincan, Hukuk Müşaviri Nazlı Ergül ve bir çok daire başkanın da bulunduğu toplam 32 belediye yöneticisi hakkında, kuruma mal alımı ve hizmet sözleşmelerinde usülsüzlük yaparak görevlerini kötüye kullandıkları iddiasıyla dava açtı.

  İçişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu’nun raporu üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavclığı tarafından başlatılan soruşturma tamamlandı.

  Cumhuriyet Savcısı Abbas Özden tarafından hazırlanan ve EGO yöneticileri için 1 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası istenen 11 sayfalık iddianamede yer alan şuçlamaların bazıları şöyle:

  "EGO Genel Müdürlüğü’nün otobüs yedek parçalarının alımında yasadışı olarak ihalesiz mal alındığı tesbit edildi. Ankara Doğalgaz yenileme ve yaygınlaştırma projesi işinde mevzuata aykırı olarak yüklenici firmaya yüzde 30 üzeri iş yaptırıldığı ve ilave işlerin bedelinin ödenmesi suretiyle firmanın gelir elde etmesine neden olunduğu belirlendi."

  Görevlerini kötüye kullandıkları suçlamasıyla haklarında dava açılan yöneticilerin 5 yıla kadar hapsi isteniyor.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı