Gündem Haberleri

  Gökçek: "Bu bir insanlık suçudur"

  A.A
  31.05.2010 - 15:06 | Son Güncelleme:

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, İsrail'in Gazze'ye insani yardım götüren gemilere yönelik yaptığı saldırıyı ve İskenderun'da 6 askerimizin şehit olduğu terör saldırısını kınayarak, “Terörün her türlüsünü lanetliyorum” dedi.

  Gökçek, yaptığı yazılı açıklamada, saldırıları “insanlık suçu” olarak nitelendirerek, “İsrail'in, Gazze'ye insani yardım götüren gemilere, bütün uluslararası anlaşmalara rağmen yaptığı saldırıyı şiddetle kınıyorum. Bu saldırı, İsrail'in yıllardır çoluk, çocuk, kadın ve yaşlı demeden tüm masum sivillere ve Filistin halkına uyguladığı işgal ve katliamın boyutunu bir kez daha dünyaya göstermiştir” dedi.

  “İsrail devleti bu saldırıyla yeni bir çılgınlığa daha imza atmış ve insanlığa yüzyılın utancını yaşatarak, Orta Doğu'da estirdiği terör ve saldırıların bir başka boyutunu sergilemiştir” diyen Gökçek, şunları kaydetti:
  “Bu bir vahşettir, terördür ve insanlık suçudur. İnsan hayatını ve barışçı girişimleri hiçe sayan, her türlü insani ihtiyaç maddesinin Gazze'ye girişini yasaklayan, Filistin halkını ölüme terk eden İsrail'in bu davranışlarının kabul edilir hiçbir tarafı yoktur. İnsanlığa hizmet etmeyi amaç edinen tüm uluslararası kuruluşların bu olay karşısında sessiz kalmayacağına inanıyorum.”

  “ŞEHİTLERİMİZE ALLAH'TAN RAHMET DİLİYORUM”

  İskenderun'da Deniz Üs Komutanlığı'na bağlı İkmal Birliği'ne yapılan ve 6 askerin şehit olduğu, 7 askerin de yaralandığı terör saldırısını da nefretle kınadığını belirten Gökçek, “Terörün insanlığa verdiği zararın boyutu artık tartışılmaz bir duruma gelmiştir. Saldırıda hayatını kaybeden şehitlerimize Allah'tan rahmet, milletimize baş sağlığı, yaralı askerlerimize de acil şifalar diliyorum” dedi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı