Gündem Haberleri

  Gökçek: Borçlu hastaneye doğalgaz yok

  Hürriyet Haber
  26.12.2001 - 11:46 | Son Güncelleme:

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "doğalgaz borcunu ödemeyen üniversite olsun hastane olsun doğalgaz vermeyi keseceklerini" belirterek, "Herkes borcunu ödeyecek" dedi.

  Melih Gökçek,  Ankara BüyükşehirBelediyesi olarak Başkentlilere sorumlulukları bulunduğunu ifade ederek, ödemelerin yapılmamasının yapacakları hizmeti aksattığını söyledi. Gökçek, devletin kendilerinden vergi borçlarını, sigorta borçlarını vefaizlerini hiçbir kolaylık uygulamadan istediğini ve aldığını belirterek, ``Belediye alacaklarına gelince faizleri vermeyiz, borçları ödemeyiz diyorlar. Adalet bunun neresinde? Biz adalet istiyoruz`` diye konuştu.

  Borcu bulunan bütün kuruluşların gazının kesileceğini kaydeden Melih Gökçek, ``borcunu ödemeyen üniversite olsun hastane olsun doğalgaz vermeyi keseceklerini`` bildirdi. ``Botaş bizim borçlarımızı ertelesin biz de diğer kurumların borcunu erteleyelim`` diye konuşan Gökçek, bütün çözüm önerilerinin gözardı edildiğini, anlaşma yoluna gidilmediğini söyledi.

  ANKARA`NIN DOĞALGAZI DAHA PAHALI DEĞİL

  Gökçek, ``Ankara`nın doğalgazı diğer illerden daha pahalı kullandığının doğru olmadığını`` da savunarak, ``Botaş bazı yerlerde dağıtımı kendi yapıyor. Dolayısıyla söz konusu belediyeler bunu fiyatlarına yansıtmıyor. Bu da kamuoyunun gözüne büyük bir farkmış gibi görünüyor. Fiyat farkını bilmiyorum ama Ankaralıların doğalgazı diğer illerden pahalı kullandığını söylemek doğru olmaz`` dedi.
   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı