Gündem Haberleri

  Gökçeada'nın elektrikleri kesildi

  A.A
  06.01.2012 - 16:13 | Son Güncelleme:

  Çanakkale'nin Gökçeada ilçesinin elektrikleri kesildi.

  Gökçeada Belediye Başkanı Yücel Atalay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sabah saatlerinde adanın elektriğinin kesildiğini söyledi.

  Kesintinin deniz altındaki enerji nakil kablolarının hasar görmesi nedeniyle olabileceğini ifade eden Atalay, Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş (UEDAŞ) yetkilileri ile görüşme halinde olduklarını bildirdi.

  Ellerinde 1,5 megavat gücünde jeneratör olduğunu bununla ancak adanın üçte ikisine enerji verebileceklerini ifade eden Atalay, şunları söyledi:

  “Kesintinin denizin altındaki kabloların hasar görmesi nedeniyle olduğunu düşünüyoruz. Daha önce de böyle bir sıkıntı yaşanmıştı. Şu anda bölgede kuvvetli lodos etkili olduğu için denizde çalışma yapılması mümkün değil. Valimiz Güngör Azim Tuna'da konu ile ilgileniyor. Adanın elektrik ihtiyacını karşılamamız için şu anda 3 megavat gücünde bir jeneratöre ihtiyacımız var. Bu güçteki jeneratöre sahip olursak köyler dahil tüm adayı aydınlatabiliriz. Bu konuda talepte bulunduk. UEDAŞ bu konuda gerekli çalışmayı yapıyor.”

  UEDAŞ Müdürü Yusuf Çetin de adanın elektriğini sağlayan deniz altındaki kablolarda yaşanan arızadan dolayı kesintinin olduğunu tahmin ettiklerini söyledi.
  Kesintinin nedenini tespit etmek için kontroller yaptıklarını ifade eden Çetin, şu anda denizde bir çalışma yapmanın mümkün olmadığını bildirdi. Bölgede şiddetli fırtına olduğunu kaydeden Çetin, hava şartlarının düzelmesiyle arızanın giderilmesi için çalışmalara başlanacağını kaydedildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı