Gündem Haberleri

  Godot desem ‘Gladyo’ anlıyorlar

  Ayşegül USTA / DHA
  24.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ikinci Ergenekon davasının 19’uncu oturumunda, iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle tutuklu yargılanan Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay, bazı telefon görüşmelerinin tutanağa yanlış geçirildiğini söyledi.

  Balbay, “Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Yıldız ile yaptığım telefon görüşmesinde bir kişi ile ilgili ‘gradosunun düştüğü’nü söyledim. Bu sözüm iddianamede `gladyosu düştü’ diye yazılmış. Ben şimdi ‘Godot’u bekliyorum’ desem, korkarım ‘Balbay uslanmadı ‘gladyo’yu bekliyor’ diyecek” dedi. Balbay’ın, ifadesinde söyledikleri özetle şöyle:

  Dink cinayeti: Konuyla ilgili MİT Müsteşarı Emre Taner’e kadar birçok kişiyle görüşmeler yaptım. Trabzon nasıl bir şehir, Anadolu’da böyle başka şehirler var mı diye araştırma yapıp, yazılar yazdım.

  Bahçeli mektubu ve ‘Darbe günlükleri’: Dönemin Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Başkanı Derviş Günday, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yazdığı ‘kişiye özel’ ibareli mektubun bir örneği haber yapmak üzere gönderdi. Özden Örnek’e ait olduğu öne sürülen darbe günlükleri ise Nokta Dergisi’nde yayınlandı ve bir çok gazetecide var.

  Genelkurmay temasları: “Kara Kuvvetleri Komutanlığı’ndaki görüşmelerimi gazeteci kimliğiyle yaptım. Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Genelkurmay Başkanlığı terör merkezi midir? Buralarda görüşme yapmayacaktım da gizli bir şekilde mi görüşecektim?”
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı