Gündem Haberleri

  Göçük altında kalan kadını kurtarma çalışması sürüyor

  İZMİR (A.A)
  12.02.2006 - 14:23 | Son Güncelleme:

  İzmir'de dün aşırı yağışlar nedeniyle Bornova İlçesi'ne bağlı Kavaklıdere Köyü girişindeki yol kenarında meydana gelen toprak kayması sonucu, göçük altında kalan kadını arama çalışmaları sürdürülüyor.

  İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Fuat Barandır, yaptığı açıklamada, dün toprak altında kalan Güllüzar Gördü'nün (49) çıkarılması için 01.00'e kadar çalıştıklarını, bugün de havanın aydınlanmasıyla çalışmalara başladıklarını bildirdi. Çalışmaları 40 kişilik 6 itfaiye ekibi ve sivil savunma ekiplerinin desteğiyle sürdürdüklerini belirten Barandır, “Aynı toprağı bir daha devrediyoruz. Göçüğün meydana geldiği toprağın üst kısmındaki kamyonları 1 metre daha geriye çektirdik. Orası da tehlike oluşturuyor. Arama kurtarma köpekleri, alandaki çöp ve molozlar nedeniyle Gördü'ye ulaşamadı. Arama çalışmalarını sürdürüyoruz” dedi.

  Arama çalışmalarında, 4 kepçe, 2 greyder, 3 AKS 110 ve 2 itfaiye aracı kullanılıyor.

  OĞLU DA İZLEDİ

  Bu arada, odun toplarken toprak altında kalan Güllüzar Gördü'nün akrabaları ile oğlu Yunus Gördü de çalışmaları yakından takip etti.

  Dün, Bornova İlçesi'ne bağlı Kavaklıdere Köyü girişindeki yol kenarında aşırı yağışlar nedeniyle meydana gelen toprak kaymasında, Güllüzar Gördü göçük altında kalmış, kızı Zeynep Gördü de olaydan yara almadan kurtulmuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı