Gündem Haberleri

  Göbek tacizi

  Hürriyet Haber
  09.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Adnan Hoca'nın avukatı, Ebru Şimşek'in göbeği açık kıyafeti için ‘Orucumu bozuyor’ deyince DGM'de kriz yaşandı. Hákim avukatı azarladı.

  ŞANTAJ Çetesi kurduğu gerekçesiyle İstanbul 1 No'lu DGM'de tutuksuz olarak yargılanan ‘Adnan Hoca’ Adnan Oktar ve müritlerinin duruşmasında ‘Göbek’ krizi yaşandı. Oktar'ın avukatı Şevket Can Özbay, DGM'deki duruşmada müvekkilinden şikayetçi olan manken Ebru Şimşek için hákime, ‘‘Ramazanda göbeğini açıp gelmiş. Bana öpücük gönderip duruyor. Dansöz gibi. Orucumu bozuyor’’ dedi.

  Tahrik etmek istemiş

  Mahkeme Başkanı, ‘‘Dosyayı ne hale getirdiniz. Kıyafetinden size ne? Biz sizin müvekkilleriniz için, ‘Bunlar nasıl adam, nasıl giyiniyor' diyor muyuz’’ diyerek, Özbay’ı azarladı. Göbeğini açıkta bırakan bir kıyafetle duruşmaya katılan Ebru Şimşek, Özbay'a cevap vermek istedi, ancak avukatı izin vermedi. Özbay'ın bu davranışı, Şimşek'i tahrik etmek için yaptığı öne sürüldü.

  Oktar birlikte olmak istedi

  Şantaj ve tehdide maruz kaldığını iddia eden manken Ebru Şimşek yaşadıklarını anlatırken, ‘‘Barda tanıştığım Ahmet Murat adlı mürit bir gün beni, arkadaşının doğum günü olduğunu söyleyerek Adnan Oktar'ın evine götürdü. O güne lanet olsun. Mini etekli ve uzun tırnaklı, bacı denen kızlar vardı. Adnan Oktar, benimle birlikte olmak istediğini söyledi. Bacılara katılmamı istedi. Çok korktum, ağladım’’ dedi.

  İstedikleri her şeyi yaptım

  Şimşek ifadesini şöyle sürdürdü: ‘‘Bana kola verdiler. İçine ilaç atmışlar. Silah gösterdiler ve istedikleri her şeyi yaptım. Görüntü kaydedildiğini bilmiyordum. Sonradan beni, görüntüleri basına vermekle tehdit ettiler. Karşı çıktığım için görüntüleri basına verdiler ve yayınlandı. Benim geleceğimle oynadılar, şikáyetçiyim.’’ Duruşma, gelmeyen tanıkların dinlenmesi için ertelendi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı