Gündem Haberleri

  Gizlilik kararı

  İsmail SAYMAZ
  23.10.2015 - 22:51 | Son Güncelleme:

  İSTANBUL Küçükarmutlu’da, pazar günü sabaha karşı terör örgütü DHKP-C’ye yönelik düzenlenen operasyonda Dilek Doğan’ın (25) polis tarafından vurularak ağır yaralanması soruşturmasına ilişkin gizlilik ve kısıtlama kararı alındı.

  Dilek Doğan’ın vurulmasına ilişkin operasyonda görevli polisler hakkında soruşturma başlatılmış, baskına katılan polislerin ifadesi alınmaya başlamıştı. Soruşturmayı yürüten İstanbul Memur Suçları Soruşturma Bürosu’nun talebi üzerine, önceki gün İstanbul 5’inci Sulh Ceza Mahkemesi tarafından verilen kararda, “şüpheli, şüpheli avukatları ve diğer soruşturma sujelerinin dosyayı incelemesi ve dosyadan örnek almasının soruşturmanın selametini tehlikeye düşüreceği” savunuldu.

  Dilek Doğan’ın vurulmasıyla ilgili annesi Aysel Doğan, “Polisler eve ayakkabıyla girdi. Kızım da ‘galoş giyin’ deyince tartışma çıktı. Silah sesi duydum ve kızım yere yığıldı” iddiasında bulunmuştu. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün açıklamasında ise arama sırasında evdeki kişilerden birinin polisin silahını almaya çalışması üzerine çıkan kargaşada göğsünden vurulduğu ileri sürülmüştü. Emniyet ayrıca Dilek Doğan’ın, Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’nda ‘şüpheli’ sıfatıyla kaydının olduğunu açıkladı. Halkın Hukuk Bürosu avukatlarından Ebru Timtik ise bu kaydın bulunduğu soruşturmanın Doğan vurulduktan sonra açıldığını öne sürdü. Timtik, “Bu, polisin kendisini kurtarma operasyonu olarak görülebilir” dedi. 

  Etiketler: dilek d , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı