Gündem Haberleri

  Gizli kameralı sucüstü

  Hürriyet Haber
  26.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Antalya'da turistleri rahatsız eden hanutçuları gizli kameraya alan esnaf odası görüntüleri suç delili olarak polise verecek

  ANTALYA Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB), turizmin en büyük sorunu olan hanutçuları, kamera ile suçüstü yakalıyor. AESOB görevlileri, Kaleiçi, Cumhuriyet Meydanı, Üç Kapılar, Kazım Özalp ve Atatürk Caddesi'nde gezerek, hanutçuları görüntülemek için gizli kamera çekimi yaptı. Bu görüntüler delil olarak Emniyet Müdürlüğü'ne sunulacak.

  SUÇ DELİLİ

  Hanutçuların turistleri korkuttuğunu belirten AESOB Başkanı Orhan Tolunay, bu kişilerin turistleri çekiştirerek yüzde aldıkları mağazalara götürmeye çalıştığını kaydetti. Tolunay, ‘‘Bu nedenle turistler çarşıya çıkmak istemiyor. Bu kişileri gizli kameraya alarak Emniyet'e delil olarak vereceğiz. Bunları ancak bu yolla yokedebiliriz’’ diye konuştu.

  İŞSİZ GENÇLER

  Çok az sayıdaki esnafın bu kişileri desteklediğini ifade eden Tolunay, ‘‘Hanutçulara destek verenleri de kısa zamanda tespit edeceğiz. Hanutçuların büyük bölümü bizim tesbitimize göre, yurtdışından iş bulmak için buraya gelen işsiz gençler. Bunların büyük bir bölümünün de, çalışma ve oturma izinleri bile yok’’ dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı