Gündem Haberleri

  Gizli elebaşı eski GS'li futbolcunun eşi çıktı

  Elvan EZBER/İSTANBUL, (DHA)
  20.01.2011 - 15:33 | Son Güncelleme:

  Aralarında 2 emniyet amiri, 1 komiser ile 1 avukatın bulunduğu 32 kişilik uyuşturucu çetesinin çökertildiği operasyonda, kalp rahatsızlığı olan bir zanlı için ambulans da kullanıldığı öğrenildi. Elebaşı Mahmut Ç’nin yakalanmamak için işleri, Galatasaray Spor Kulübü eski futbolcusu L.R.’nin eski eşi Diana N’nin aracılığıyla yaptırdığı ortaya çıktı. Mahmut Ç’nin kazandığı parayla kuyumcu dükkanı açtığı Diana N’nin ise parasını Romanya’ya gönderdiği belirtildi.

  AMBULANSLI OPERASYON

  Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 6 ay süren projeli çalışmanın ardından 17 Ocak’ta İstanbul, Antalya ve Diyarbakır’da düzenlediği eşzamanlı operasyonda 20 kilo eroin, 1 kilo kokain ve 5 tabanca ele geçirmişti. Baskında 2 emniyet amiri, 1 komiser ile 1 avukatın da aralarında bulunduğu 32 kişi gözaltına alınmıştı. Ekiplerin daha önce aynı suçtan yakaladıkları Halit S.’nin tekrar rahatsızlanması ihtimali üzerine operasyon sırasında ambulans götürdüğü öğrenildi. Operasyon sırasında yine Halit S.’nin bunalıma girdiği ve ambulansta tedavi edildiği belirtildi.

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde sorgulananan şebekenin elebaşı uyuşturucudan sabıkalı Mahmut Ç’nin yakalanmamak için işleri Galatasaray Spor Kulübü eski futbolcularından L.R.'nin eski eşi Diana N’ye yaptırdığı ortaya çıktı. Mahmut Ç’nin yapılması gerekenleri Diana’ya söylediği onun da "Abinizin mesajı var" diyerek adamlarına ilettiği bildirildi. Zanlılardan emniyet amirleri H.B., ile N.Y.’nin çete üyeleriyle görüştüğü avukat İ.D’nin ise zanlıların serbest kalması için kamu görevlilerine rüşvet verdiği iddiasıyla gözaltına alındığı öne sürüldü.

  Öte yandan elebaşı Mahmut Ç’nin kazandığı parayla Bahçelievler’de bir kuyumcu dükkanı açtığı Diana N’nin ise parayı ülkesine gönderdiği belirtildi. Emniyette işlemleri tamamlanan 3’ü kadın 32 kişi Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne sevk edildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı