Gündem Haberleri

  Gizli başlangıç dosyalarını izleyin

  Mehmet DURSUN
  25.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Windows 98, Me ve XP’nin Msconfig.exe aracı sayesinde başlangıçta çalışan uygulamalar görülebilir ve istenenler devre dışı bırakılabilir.

  Windows Me ve 2000’de başlangıçtan kaldırılmasını istemediğiniz programları saklamak istiyorsanız Başlat-Çalıştır bölümüne "Regedit" yazarak kayıt defterini çalıştırın. "Hkey_Lokal_Machine\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run" dizinini açın. İstediğiniz isimde yeni bir anahtar yaratın. Saklamak istediğiniz programın adında yeni bir "dize değeri" yaratın ve program dosyasının yerini de değer bölümüne girin (C:\ProgramFiles\program.exe gibi). Bilgisayarı tekrar açtığınızda program çalıştığı halde Msconfig.exe tarafından görülmeyecektir.

  XP Şifresini Unutmaktan Korkmayın

  Diyelim ki bilgisayarınızı meraklı gözlerden korumak için şifre kullanıyorsunuz ama bazen şifrenizi unutup çaresiz durumda kalıyorsunuz. Bunun bir çözümü var, ama şifreyi unutmadan önce anlatacağımız işlemi gerçekleştirmiş olmalısınız. Denetim Masası içinden kullanıcı hesaplarına girin. Kendi adınızı seçtikten sonra "Unutulan Parolayı Önle" yazan yere tıklayıp bir disketi sürücüye yerleştirin. Adımları takip edip disketi hazırlayın. Şifreyi unuttuğunuzda disket kullan bağlantısına tıklayarak sisteminizi açabilirsiniz.ÊOluşturacağınız bir disketi çekmecede saklayarak bu tür zor durumlarda kullanabilirsiniz.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı