Gündem Haberleri

  Gizem'in acılı babası konuştu

  Ersin ERCAN- İlhan ÇETİN/EREĞLİ (Zonguldak) (DHA)
  13.09.2013 - 12:21 | Son Güncelleme:

  Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde taksi şoförü sevgilisi Murat Erdoğan (29) ile birlikte bağ evinde öldürülen 21 yaşındaki Gizem Tunç’un babası Yunus Tunç, kızının cinayet şüphelisi olarak tutuklanan 21 yaşındaki Deniz P. ile ilişkisini 1.5 yıl önce bitirdiğini, ancak Deniz P.'nin "Başkasının olamazsın, seni başkasına yar etmem" diyerek tehditlerde bulunduğunu söyledi. Yunus Tunç, "Kızım üniversiteye kaydını yaptırmıştı, hayalleri yarım kaldı" dedi.

  Gizem Tunç’un babası TIR şoförü Yunus Tunç, cinayetle ilgili DHA’ya konuştu. Yunus Tunç, kızının yaklaşık 5 yıl gönül ilişkisi yaşadığı Deniz P.’dan yaklaşık 1.5 yıl önce ayrıldığını söyledi. Ancak Deniz P.'nin kızının peşini bırakmadığını ve tehditlerde bulunduğunu anlatan baba Yunus Tunç, şöyle dedi:
  "Deniz askere giderken, Gizem onunla görüşmüyordu. Ama o Gizem’i bırakmıyordu. Ben Deniz’le görüştüm. Kızımın peşini bırakmasını istedim. Deniz’i tanıyordum ve nasıl bir insan olduğunu biliyordum. Kızımı da uyardım. O da zaten nasıl biri olduğunu anladı. Aslında daha önce de ayrılmak istiyordu, ama ayrılamıyordu. Tehdit ediyordu sürekli kızımı. ’Beni bırakamazsın, başkasının olamazsın, ben seni başkasına yar etmem’ tarzında konuşuyordu. Hatta bir keresinde kızımla konuştukları için 2 çocuğu dövmüş. Yani kızımın başka birisiyle konuşması bile yasaktı. Ve kızım ilişkisini kesti. Görüşmüyordu. Ama o peşini bırakmadı. 8 ay kadar önce kızım, ’Ben bundan kurtulmak istiyorum’ diye patronunun eşinden yardım istemiş. Ama polise gitmeye bir türlü cesaret edememiş. Polise giderse kendisine zarar vereceğinden korkmuş."

  Deniz P.'nin başka bir kızla ilişkisi olmasına rağmen askerdeyken de kızını rahatsız etmeye devam ettiğini sonradan öğrendiğini anlatan Yunus Tunç, "Kızım, askere gitmeden önce ilişkisine bitirmesine rağmen bu zamana kadar çocuğun üzerinde tehditleri var. Ama kızım bunu benden sakladı. Aracılar ile kızıma tehdit mesajları göndermiş" dedi.

  ''ÜNİVERSİTEDE YENİ BİR HAYATA BAŞLAYACAKTI''

  Gizemin acılı babası konuştuÜniversiteye kaydını yaptırıp, kalacağı yurdu bile ayarladıkları kızının hayallerinin yarım kaldığını ifade eden Yunus Tunç, "O gün kızım Murat’la görüşmeye gideceğini eşime söylemiş. Hatta kardeşine, 'Murat ile görüşmeye gidiyorum' diye mesaj atmış. Kızım yeni bir hayata başlayacaktı. Üniversite onun için büyük bir fırsattı. Bütün bunlardan uzaklaşacaktı. Bu yüzden çok mutluydu. Ama olmadı" diye konuştu.

  Yunus Tunç, katilin kızının ellerini delil bırakmamak için kestiğini, aynı şekilde kıyafetlerini de bu yüzden aldığını düşündüğünü söyledi. Polisin de bu şekilde düşündüğünü ifade eden Yunus Tunç, "Deniz P., cinayeti tek yapmış olabilir. Ama temizlemek adına başkası yardım etmiştir. Zaten deliller ortada. Ben böyle düşünüyorum" dedi.

  Yunus Tunç, suçlamayı kabul etmeyen Deniz P.'nin mahkeme aşamasında akli dengesinin yerinde olmadığına dair rapor alabileceğini, cezayı düşürmek için bu tür yollara girebileceklerini de söyledi.

  ÖZEL EKİP ARAŞTIRMASINI TAMAMLADI, GİZEM'İN KESİLEN ELLERİ BULUNMADI

  Polisin, cinayetle ilgili soruşturması sürerken Ankara’dan gelen 5 kişilik özel ekip araştırmasını tamamladı. Cinayetin işlendiği bağ evinde ve şüphelilerin evinde yapılan arama ve araştırmalarda elde edilen bulgular, incelenmek üzere Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Gizem Tunç’un kesilen elleri ise bulunamadı.

  FACEBOOK’TA İKİ SEVGİLİYİ VURMA FOTOĞRAFI

  Gizem Tunç’un, Deniz P. ile ilişkisini yaklaşık 1.5 yıl önce bitirdiği, ancak askere gitmesine ve başka bir kızla ilişkiye başlamasına rağmen Gizem’i rahatsız etmeye devam ettiği öne sürüldü. Deniz P.'nin askere gitmeden önce aynı ortamlarda bulundukları ve beraber gezdikleri Gizem ve Murat’ın ilişkisini askerdeyken öğrendiğinde ise bu duruma içerlediği belirtildi. Deniz P.'nin askerdeyken sosyal paylaşım sitesi Facebook sayfasında paylaştığı bir fotoğraf ise adeta cinayetin habercisi niteliğinde. 18 Şubat’ta paylaşılan fotoğrafta, belindeki tabancasını çıkarmak için hamle yapan bir kişi, el ele yürüyen iki sevgiliyi arkadan vurmak için hazırlık yaparken görülüyor.

  Gizemin acılı babası konuştu

  ÇİFTE CİNAYET NASIL İŞLENMİŞTİ?

  Geçen cumartesi günü buluştuktan sonra ortadan kaybolan ve yaklaşık 8 aydır gönül ilişkisi yaşayan Murat Erdoğan ile Gizem Tunç’un, pazartesi gecesi Erdoğan’ın dedesine ait Uzunmehmet Mahallesi’ndeki bağ evinde cansız bedenleri bulundu. Evin yaklaşık 15 metre ilerisinde ormanda dikenlik alanda cesedi bulunan Gizem Tunç’un kesilen elleri ve kıyafetleri de alındı.

  Liseyi bitirdikten sonra Ereğli’de bir giyim mağazasında tezgahtar olarak çalışmaya başlayan ve bu yıl Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi Uluslararası Ticaret Bölümü’nü kazanarak kaydını yaptıran Gizem Tunç ve taksi şoförü Murat Erdoğan’ın öldürülmesi ile ilgili, Tunç’un eski sevgilisi Deniz P., askerlik yaptığı Denizli İl Jandarma Komutanlığı’nda gözaltına alındı. Murat Erdoğan’ın da yakın arkadaşı olan ve suçlamayı kabul etmeyen Deniz P., kuvvetli suç şüphesi bulunduğu gerekçesiyle tutuklanırken babası Ali P. de delilleri karartmada oğluna yardımcı olduğu iddiasıyla tutuklandı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı