GeriGündem Gizem'e Acun torpili
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  17
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gizem'e Acun torpili

Gizem'e Acun torpili
refid:19683423 ilişkili resim dosyası

Ünlü yapımcı Acun Ilıcalı, yarışma programlarına katılan isimlere aradan zaman geçse de destek vermeyi sürdürüyor.

Muhteşem Yüzyıl’ dizisine önümüzdeki haftalarda ‘Şehzade Mustafa’ rolüyle katılacak olan Mehmet Günsür’ün cariyesi rolünü Ilıcalı’nın programıyla ünlenen Gizem Akın’ın kaptığı ortaya çıktı. Dizide bir süredir Şehzade Mustafa’nın aşk yaşayacağı oyuncu için arayış sürüyordu. ‘Var Mısın Yok Musun’ ve ‘Survivor’ yarışmalarıyla ünlenen Akın geçen hafta alışveriş yaparken görüntülendiğinde dizi için görüşmeye gittiğini açıklamıştı.

Daha sonra rol için Türkiye eski güzellerinden Ceren Hindistan ve oyuncularla da görüşüldüğü ortaya çıktı. Ancak yarışı kazanan Akın oldu. Yapılan seçmeler sırasında devreye ünlü yapımcı Acun Ilıcalı’nın girdiği öğrenildi. İddiaya göre Ilıcalı, Akın için dizinin yapımcısı Timur Savcı’yı aradı. Savcı da meslektaşı Ilıcalı’yı kırmayarak rolü Gizem Akın’a verdi. (Milliyet)

MUHTEŞEM YÜZYIL LİBYA'DA DA İZLENİYOR

Türkiye'de izlenme rekorları kıran “Muhteşem Yüzyıl” dizisi, Rusya'nın ardından Arap ülkelerinde de yayınlanmaya başladı.

Ortadoğu'daki yayın hakları Dubai TV tarafından satın alındığı öğrenilen ve ilk bölümü “Sultan'ın Haremi” adıyla, Arapça dublajlı olarak dün gece ekranlara gelen dizi, Libya'da da ilgiyle izlendi.

Muammer Kaddafi iktidarının devrilmesinin ardından hayatın normale dönmeye başladığı ülkede çok sayıda kişi uydu antenler aracılığıyla çeşitli Arap ülkelerinin televizyon kanallarında yayınlanan “Kurtlar Vadisi”, “Ezel” ve “Aşkı Memnu” gibi dizilere de ilgi gösteriyor.

Bazı gençlerin dizi karakterleri gibi giyinmeye özen gösterdiği ülkeye iç savaş sonrası çalışmak için yeniden dönen Türk vatandaşları da daha önce Türkçe izledikleri kimi dizileri artık Arapça dublajlı olarak seyrediyor.

Başkent Trablus'ta hizmet sektöründe faaliyet gösteren Faysal Muhammed, ilk bölümünü izlediği, “Muhteşem Yüzyıl” dizisini beğendiğini söyledi.
Daha önce de Türk dizilerini takip ettiğini, özellikle “Kurlar Vadisi” dizisini çok beğendiğini ifade eden Muhammed, “Türk dizilerinde anlatılan hikayeler ilgimizi çekiyor. Filmlerde rol alan kişilerle bir çok konuda benzer özelliklerimiz var. Bu da dizileri bizim için cazip hale getiriyor” diye konuştu.

Ülkede yaşayan iç savaş sırasında bir süre Türkiye'ye giden ardından yeniden Libya'ya dönen Yücel Vural da “Muhteşem Yüzyıl” dizisinin bazı bölümlerini Türkiye'de seyrettiğini ve beğendiğini belirterek, “Bundan sonraki bölümlerini merakla takip edeceğim” dedi.

Bu arada dizinin yayın haklarını satın alan televizyon kanalı, reklam araları ve en çok izlenen saatlerde “Muhteşem Yüzyıl” dizisinin tanıtımlarına yer veriyor. Dizinin tekrar bölümlerinin hafta boyunca çeşitli saatlerde ekrana geleceği duyuruldu. (A.A.)

LİBYALILAR DİZİYİ BÖYLE İZLİYOR - Foto galeri

                                                                                         

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle