Gündem Haberleri

  Gizem bir şiirle veda etti

  Fatma AKSU / İSTANBUL
  30.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Edebiyat dersindeki kurmaca mektubunda anne ve babasına lösemi olduğunu yazan Gizem, bir yıl sonra bu hastalığa yakalanmıştı. Dolabına “Haziranda ölmek zor” şiirini asan Gizem’in kalbi, 19 Mayıs’ta durdu.

  İSTANBUL Çemberlitaş Anadolu Lisesi 12 B sınıfı öğrencilerinden, 18 yaşındaki Gizem Alp, geçtiğimiz yıl edebiyat dersinde anne babasına, sözde Amerika’dan yazdığı ve lösemi olduğunu haber veren kurgu mektupla sınıfta birinci olup, 15 TL ödül kazandı. Bu yıl üniversite sınavına bir hafta kala lösemi olduğunu öğrendi. Doktorların izniyle girdiği sınavda 374 puan aldı. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hemotoloji Servisi’nde tedavi görüyordu. Doktorlar, yüzde 95 yaşayacağını, ölüm riskinin yüzde 5 olduğunu söylediler. Gizem, “İster misin o yüzde 5 de beni bulsun” demişti.

  Yaşama sıkı sıkıya bağlıydı Gizem. Günlüğüne taburcu olduğunda yapacaklarını 30 madde halinde sıraladı. Topuklu ayakkabı giyecek, tatile gidecek, dudakları morarana kadar çekirdek yiyecekti. “Kendimi grip olmuş gibi hissediyorum, bu da geçer” diyordu. Bir gece hastane odasından Alem FM’de Zeki Kayahan Coşkun’un hazırladığı Matrax adlı programda canlı yayına katılıp, hayat dolu sesi ve söyledikleri, on binleri kendisine hayran bıraktı.

  Enfeksiyon kaptı

  Doktorları tarafından tedaviye umduklarından daha iyi cevap verdiği için kutlanan Gizem, hastanede enfeksiyon kaptı. Gizem’in kalbi Yoğun Bakım Ünitesi’nde durdu. Doktorların çabası sonuç vermedi. Lise diplomasını alıp, üniversiteye girmeye hazırlanan Gizem Alp, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı sabahı yaşama veda etti.

  ‘Haziranda ölmek zor’

  HASTANE odasındaki dolabına Hasan Hüseyin’in (Korkmazgil) hüzünlü şiiri “Haziranda ölmek zor”u kesip yapıştırmış, annesine de “Bir mektup yazdım başıma bunlar geldi. Bir şey daha var, o da gerçek olursa yandık...” demişti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı