GeriGündem Giresun Valisi'ne gizli kameralı tuzak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  21
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Giresun Valisi'ne gizli kameralı tuzak

Giresun Valisi'ne gizli kameralı tuzak
refid:22171007 ilişkili resim dosyası

Giresun Valisi Dursun Ali Şahin’e makamında gizli kamera tuzağı kurup, çektikleri görüntüleri sosyal paylaşım sitesinde yayınladıkları öne sürülen 2’si gazeteci 4 kişinin ev ve işyerlerinde arama yapılarak, bilgisayarlarına el konuldu.

Görele’nin Çavuşlu beldesinde inşaatı süren Katı Atık Bertaraf Tesisi’ne karşı çıkan STK temsilcilerini bir süre önce makamına davet eden Şahin’e, bu sırada gizli kamera tuzağı kurulduğu iddia edildi. Gizli çekilen görüntü ve ses kayıtlarının Youtube’da yayınlanmasının ardından harekete geçen Emniyet güçleri, Giresun’da yerel bir gazetede çalışan gazeteci İ.Z ve Y.K ile çevreci A.D ve O.K’nin ev ve işyerlerinde arama yaptı. Arama sonunda bu kişilere ait bilgisayar, flash bellek, fotoğraf makinelerine el konuldu. İfadeleri alınan şüpheliler serbest bırakılırken soruşturma başlatıldı.

Şahin, şunları söyledi: “Misafirimiz olarak gelenlerin bu şekilde hareket etmesi tamamen yanlış. Devletin en üst kademesinde bu şekilde gizli çekim yaparak, bu çekimi de tüm dünyaya yaymalarının nedenini hiç anlamış değilim. Gerekli yasal mücadeleyi sürdüreceğim. Herkes yaptığı her hareketin karşılığını mutlaka bulacaktır. Böyle birşey beklemiyordum. Bana söyleyip çekim yapmasında sakınca yoktu. Bir de internette yayınlaması hoş değil.”

 

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle