Gündem Haberleri

  Gilad Şalit'in babasından milletvekilliği sürprizi

  Hürriyet Planet
  09.01.2012 - 16:37 | Son Güncelleme:

  İsrail-Lübnan Savaşı sırasında 2006 yılında Hamas tarafından kaçırılan ve geçtiğimiz yıl serbest bırakılan İsrailli asker Gilad Şalit’in babası milletvekilliğine aday oluyor.

  Haaretz’in bildirdiğine göre, Noam Şalit, bugün İsrail İşçi Partisi listesinden milletvekilliğine adaylığını koymayı planladığını açıkladı.

   

  Kararıyla ilgili olarak parti başkanı Shelly Yaçimoviç’i de bilgilendiren Şalit, 1996’dan bu yana partinin üyesiydi.

   

  Kararını açıklamak için kameraların önüne çıkan Şalit, “Kamuoyunun gözü önünde yıllardır sürdürdüğüm mücadele sırasında İsrail toplumunun en güzel ve ahlaki yanlarını tanımış oldum, en sonunda da kamu hayatına katılmaya karar verdim” dedi.

   

  Halka hizmet etme isteğiyle böyle bir adım attığını ifade eden Şalit, “İsrail İşçi Partisi barış yanlısı bir sosyal demokrat partidir ve benim evimdir. Yaçimoviç’in liderliğinde İsrail İşçi Partisi’nin İsrail toplumu için çok önemli işler yapacağına inanıyorum” dedi.

   

  Yaçimoviç ise Şalit’i kararından dolayı tebrik ederken, “Noam Şalit’in ve ailesinin Gilad’ı kurtarma mücadelesi bireysel olarak başladı ama İsrail toplumunun temelindeki değerleri içeren bir savaşa dönüştü: Dayanışma, karşılıklı destek ve Siyonizm” dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı